GERÇEK GÜNDEM - Adalet ve Kalkınma Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından Maltepe ilçe seçim merkezinin taşınması talebiyle hazırlanan dilekçede skandal ifadelere yer verildi.

AKP Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi imzasıyla İlçe Seçim Kurulu’na sunulan dilekçede Gülsuyu Mahallesi “terör örgütü sempatizanlarının yuvasıdır” denilirken, mahalle halkı bu duruma büyük tepki gösterdi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinden bu yana Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin seçim merkezi olarak kullanılmasına itiraz eden AKP son dilekçesinde Maltepe’nin 15 bin nüfuslu bir mahallesini terörist ilan etti.

23 Haziran 2019’da tekrarlanacak İstanbul seçimleri için AKP Maltepe İlçe Başkanlığı harekete geçti.

Daha önce Maltepe İlçe Seçim Kurulu tarafından oyların toplandığı, birleştirme tutanaklarının hazırlandığı seçim merkezi olarak ilan edilen Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne itiraz eden AKP Maltepe İlçe Başkanlığı dilekçe ile seçim merkezinin Müzahir Sille Kapalı Spor Salonu ya da Erol Olçok SGK Merkez Salonu’na taşınmasını talep etti.

BİR MAHALLEYİ TERÖRİST İLAN ETTİLER

AKP Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi imzasıyla ilçe seçim kuruluna sunulan dilekçe ise akıllara durgunluk verdi. Bu kez Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin sınırları içerinde olan Gülsuyu Mahallesi’ni hedef alan AKP, 15 bin nüfuslu mahalleyi terörist ilan etti.

Dilekçede yer verilen “Seçim merkezi olarak belirlenmiş olan Türkan Saylan Kültür Merkezi, konum olarak terör örgütü sempatizanlarının konuşlandığı, normal bir vatandaşın dahi özgür bir şekilde sınırlarına giremediği Gülsuyu Mahalle sınırlarına çok yakındır. Seçim Merkezinin burası olması halinde ve yapılacak yerel seçimlerin yerel seçim olması da göz önünde bulundurulduğunda hem sandık güvenliğinin hem de seçimde görev yapacak şahısların güvenliğinin sağlanamayacağı hususu yadsınamaz bir gerçektir” ifadelerine ise mahalle halkı büyük tepki gösterdi.

31 MART’TA AKPLİLER SEÇİM SALONUNU BASMIŞTI

31 Mart’ta gerçekleştirilen ve itirazlar sonucu 17 gün boyunca oyların tekrar sayıldığı Maltepe’de AKP Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi ile MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu seçim hakimini ve sayım yapan memurları tehdit etmiş, ardından partililer sayım yapılan salonu basarak masaları dağıtmış, memurları darp etmiş, oy sayımını durdurmuştu.

23 Haziran’daki seçimlerde “Gülsuyu mahallesi sakinlerini terör örgütü sempatizanı” diye hedef gösteren ve seçimde görev yapacak kişilerin can güvenliği yok diyen AKP İlçe Başkanı’na bu olayı hatırlatan mahalle sakinleri dilekçeye tepki gösteriyor.