CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Esenler Belediye Başkanı AKP'li Tevfik Göksu'nun İBB'nin seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlulara 'Yunan' benzetmesi yapmasına tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya şunları söyledi:

"Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu katıldığı bir programda Trabzonlulara cahilce ve alçakça imalarda bulunmuştur. Gururumuz Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'u kazanmasını hazmedemeyen bu zevatın yaptığı görevlere bakınca ülkem ve İstanbul adına üzülüyorum.

Hem Belediye Başkanı hem de AKP İstanbul Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekili. İşte İstanbul'u bu kafalar yönetiyor; kaliteleri, kapasiteleri bu.

"Fetullah Gülen'i seviyorum çünkü yüreğindeki sevgiyle bu toprakları mayaladı." paylaşımı yapan bu cahile Trabzon'un millî mücadelenin başladığı ilk yerlerden biri olduğunu ve Büyük Atatürk'ün şu sözlerini hatırlatıyorum:

"Arkadaşlar, beş yıl önce ilk defa Samsun'a ayak bastığım zaman bana gönül gücü veren vatandaşlarımın ilk safında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım. Sakarya büyük kanlı savaşında 3'üncü tümenle yetişen Trabzon çocuklarının savaş alanında gösterdikleri fedakârlıkların kıymetli anısı daima aklımda işlenmiş kalacaktır."

İnsanımızı tanımayan ve tarihi "Keşke Yunan galip gelseydi." diyen fesli Kadir'den öğrendiği belli olan bu iftiracı cahili kınıyor, istifaya ve tüm Trabzonlulardan özür dilemeye davet ediyorum.