Mansur Yavaş hakkında soruşturma başlatılırken, davalık olduğu Necmettin Kesgin hakkında yakalama kararı dahi çıkarılmadı. 

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın davalık olduğu Necmettin Kesgin hakkında 2017 yılında açılan çocuk pornosu davasının 4’üncü duruşması Ankara 22’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Kesgin duruşmaya katılmadı.

Gazete Duvar'dan Tamer Arda Erşin'in haberine göre davada mağdur avukatı, Necmettin Kesgin’in duruşmaya gelmeyerek kaçma iradesi gösterdiğini belirterek yakalama emri çıkarılmasını istedi. Bu talebi reddeden mahkeme gerekçe olarak şunları söyledi: “Sanığın savunması alındı. Bu aşamada yakalama kararı çıkarılmasını gerektirir herhangi bir zorunlu durum olmadığı anlaşıldı.” Duruşma 25 Nisan’a ertelendi.

Mansur Yavaş ile 600 bin liralık senetin tahsili için ihtilafa düşen Necmettin Kesgin’in 6 Kasım 2017 tarihli bir şikayetiyle üzerine, seçimlere bir ay kala 27 Şubat’ta Yavaş hakkında soruşturma izni verilmiş ve iddianame hazırlanmıştı. Ankara Batı 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi de iddianameyi 8 Mart 2019’da kabul etmişti.