Anketlerde Cumhur İttifakı adayı Mehmet Özhaseki’den önde görünen Millet İttifakı’nın adayı Mansur Yavaş bazı provokasyonlarla karşı karşıya olduğunu, 2014 seçimlerinde de benzer durumlarla karşılaştığını söyledi.

Kısa süre önce bazı provokasyonlara girişileceğini öğrendiğini belirten Yavaş, ‘Yavaş Yavaş Ankara’ sloganın ve bu yöndeki seçim afişlerinin farklı anlamlara gelecek biçimde değiştirilip ana güzergahlara, köprü altlarına ve duvarlara yazıldığına dikkat çekti.

Bir köprü altında fotoğrafını çektiği, ‘Yavaş yavaş Devrim’ ve ‘Devrim Ankara’dan başlayacak’ şeklindeki duvar yazılarını sosyal medya hesabından da paylaşan Yavaş, ‘Ankara'da her seçimde yaşanan geleneksel kışkırtmalar başladı. Bizim ittifakımız önce Hakk'la sonra halkla. Ankara bu yalanları yemez. Bu telaş çaresizliğin göstergesi. 1 Nisan'da Ankara'ya huzur ve bereket gelecek’ dedi.

CHP’Lİ VEKİLLER DE DESTEK VERDİ

Öte yandan duvar yazıları hakkında CHP’li milletvekilleri de açıklamalarda bulundu.

CHP’li Murat Eymir, “Kaybedeceklerini anlayınca provakasyon yapmaya başladılar, bunlara Ankaralı hemşerilerimizin karnı tok. İlgilileri göreve davet ediyoruz” ifadesini kullandı.

Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ise, “Korkunun ecele faydası yok! Ne yaparsanız yapın hangi provokasyonu denerseniz deneyin, #MartınSonuBahar olacak. #Ankara @mansuryavas06 diyecek” açıklamasını yaptı.