CHP'li gençlerden basın açıklaması: Biz artık Soylu'ya 'Pinokyo Süleyman' diyeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, Türkiye’nin 81 ilinden gelen CHP Gençlik Kolları üyesi 600 gencin katılımı ile CHP Genel Merkezi’nde basın açıklaması yaptı.

CHP'li gençlerden basın açıklaması: Biz artık Soylu'ya 'Pinokyo Süleyman' diyeceğiz

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Killik yaptığı açıklamada; Ülkemizin genel asayişini ve güvenliğini sağlamakla görevli olan İçişleri Bakanının kamuoyu önünde açıkça suç işlediğini, iftiralarıyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini belirterek “İçişleri Bakanı’na bir lakap da biz takıyoruz. Kendisine CHP’ye attığı iftiradan dolayı bundan sonra Pinokyo Süleyman diyeceğiz” diye konuştu.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik’in açıklamaları şöyle:

“Geçtiğimiz hafta Mersin’deki Polisevine gerçekleştirilen terör saldırısıyla ülke olarak sarsıldık. Hain saldırıda şehit olan polisimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Biz ülke olarak acı duyduk, sarsıldık ama gördük ki birileri; acıyı paylaşmak yerine; cenazemizi hiçe sayarak kutsal şehit tabutunu siyasete malzeme etmiş, buradan nasıl bir karalama operasyonu yürütebileceğinin, nasıl bir kazanım elde edileceğinin derdine düşmüştür.

“İÇİŞLERİ BAKANI KAMUOYU ÖNÜNDE AÇIKÇA SUÇ İŞLEDİ”

Ey Fotoroman Süleyman! Sende vicdan var mı? Milyonlarca yürek şehidin acısını yaşarken; hiç mi böyle bir kumpas kurmaya utanmadın? O an nasıl aklınıza böyle aşağılık bir planı uygulamak geldi?

İçişleri Bakanı, bizzat AK Parti hükümetinin çıkardığı yasayla serbest kalmış bir PKK’lının, eylemi düzenlediğini iddia etti, gazeteci görünümlü tetikçileri ve trolleriyle kurduğu kumpasın gerçek yüzü çok kısa sürede ortaya çıktı. Ülkemizin genel asayişini ve güvenliğini sağlamakla görevli olan İçişleri Bakanı kamuoyu önünde açıkça suç işledi, iftiralarıyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik etti.

CHP'li gençlerden basın açıklaması: Biz artık Soylu'ya 'Pinokyo Süleyman' diyeceğiz - Resim : 1

“FOTOROMAN SÜLEYMAN’IN SUÇLARLA YAN YANA GELMESİNE; SUÇ İŞLEMESİNE ALIŞIĞIZ”

Biz Fotoroman Süleyman’ın suçlarla yan yana gelmesine; suç işlemesine alışığız. Çünkü:

Uyuşturucu kaçakçılarından, siber suçlulara, çete liderlerinden, kadın katillerine, nitelikli dolandırıcılardan, çocuk istismarcılarına kadar uzanan geniş bir çevreyle hatıraları, ilişkileri ve fotoğrafları var.

“PİNOKYO SÜLEYMAN”

Suçlularla fotoğrafları albüm olmuş İçişleri Bakanına takılmış en güzel lakap Fotoroman Süleyman’dır. Bunun üzerine çıkmayacağını bilerek bir lakap da biz takıyor ve bundan sonra kendisine “Pinokyo Süleyman” diyoruz.

Hepimizin çocukluğundan hatırlayacağı gibi Pinokyo da aynı Süleyman Soylu gibi beceriksiz bir yalancıdır. Yalan söylediğinin ortaya çıkması çok uzun sürmemekte ve burnu uzamaktadır.

“KUMPASÇI SÜLEYMAN!”

Pinokyo Süleyman! Kumpasçı Süleyman! Şunu iyi bil! Biz senin kumpaslarına boyun eğmeyeceğiz. Çok sevdiğimiz ülkemizi senin gibilerin elinden kurtaracağız.

FOTOROMAN ALBÜM

İşini yapmak yerine kumpas kurmakla uğraşan senin gibileri, önümüzdeki ilk seçimlerde tarihin çöplüğüne göndereceğiz. Ama sana bir sürprizimiz daha var. O seçimler gelene kadar da Türkiye’nin her yerinde senin için hazırladığımız bu fotoroman albümü dağıtacağız.

İçinde bir nebze insanlık onuru kaldıysa bir taksiciyi bahane ederek attığın bu iftiradan dolayı pişman olduğunu söyle. Derhal CHP’den ve kamuoyundan özür dileyerek istifa et. Bu millete yapacağın en büyük iyilik budur.”

Etiketler
Gençosman Killik Türkiye