Kılıçdaroğlu Erdoğan ve Soylu'ya ateş püskürdü: 'Bile bile yalan söylediniz, utanmıyor musunuz?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan ve Süleyman Soylu'ya ilişkin sert ifadeler kullandı.

Kılıçdaroğlu Erdoğan ve Soylu'ya ateş püskürdü: 'Bile bile yalan söylediniz, utanmıyor musunuz?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösteren Kılıçdaroğlu, ''İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz'' ifadelerini kullandı.

''BAŞSAVCIYA SESLENİYORUM''

Kılıçdaroğlu ayrıca ''Şimdi çıkın ve teröriste ait DNA raporunu açıklayın, bu millet bir kez ağzınızdan doğru bir şey duysun. Başsavcıya dosyaya el koyun dediniz. Başsavcıya sesleniyorum, o dosyayı gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz'' diye yazdı.

NE OLMUŞTU?

Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne yönelik düzenlenen saldırı sonrası iktidar kanadı, saldırıyı gerçekleştirenin CHP'nin 2013'teki 'tutuklu gazeteciler' raporunda yer alan Dilşah Ercan olduğunu ileri sürerek saldırı nedeniyle Kılıçdaroğlu'nu suçlamıştı.

Ancak daha sonra saldırıyı gerçekleştirenin Dilşah Ercan olmadığı öğrenilmişti. Saldırıyı üstlenen PKK'nin askeri kanadı HPG de saldırıda Dilşah Ercan'ın yer almadığını duyurarak, saldırının Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen tarafından gerçekleştirildiği açıklamıştı.