MHP'li Akçay: EYT defterini bir daha açılmamak üzere kapatacağız

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan EYT düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akçay, Cumhur İttifakı'nın Meclis açıldığında yapacağı düzenlemeleri aktardı.

MHP'li Akçay: EYT defterini bir daha açılmamak üzere kapatacağız

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 1 Ekim’de başlayacak 27. Dönem 6. Yasama Yılı öncesi değerlendirmelerde bulundu.

EYT’lilerin sorunlarının da yeni yasama yılında çözüleceğini ifade eden Akçay, şöyle konuştu:

SÖZLEŞMELİ PERSONEL EKİM’DE

“Sözleşmeli personele ilişkin düzenlemeyi ekim ayı içerisinde yapacağız. EYT ile ilgili çalışmaların da kasım ayı içerisinde Meclise gelmesini bekliyoruz. En geç aralık ayının sonunda, en kötü ihtimalle yeni yılın ilk haftası Meclis’ten EYT geçer. Ama biz, aralık ayının son günlerinde bunu yasalaştırmayı hedefliyoruz. Hedefimiz, yeni yıla EYT’lilerin sorunlarını çözmüş şekilde girmek.

“EYT DEFTERİ BİR DAHA AÇILMAYACAK”

Cumhur İttifakı ve MHP olarak konunun sahibiyiz, gereken çalışmaları yapıyoruz. Gereken katkıyı da veriyoruz. İnşallah Genel Başkanımızın da dediği gibi EYT defterini, bu yasama yılında, bir daha açılmamak üzere, en iyi şekilde çözerek kapatacağız. Vatandaşlarımız EYT ile ilgili resmi açıklamaları dikkate alsın. Sosyal medyada kara propaganda yapmak isteyenlere, aklı sıra muhalefet yapmak isterken kafa karışıklığı yaratanlara asla itibar etmesin.”

Etiketler
MHP Meclis Cumhur İttifakı İttifak