2023 seçimleri için geri sayım devam ederken anket şirketleri de yapmış oldukları araştırmaların sonuçlarını yayınlamaya devam ediyor. Araştırma şirketlerinin seçim çalışmalarında çıkan sonuçlar her geçen gün biraz daha netleşiyor.

Ekonomik koşullar nedeniyle AK Parti ve MHP’nin oylarında yaşanan azalma muhalefetteki CHP ve İYİ Parti’nin oylarını artırmasına neden oluyor. Bu doğrultuda seçim anketi çalışmalarına hız veren Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz da gidişata göre ilk seçimlerde partilerin alacağı oylar hakkında oldukça dikkat çeken tahminlerde bulundu.

GÖRECEKSİNİZ DİYEREK PAYLAŞTI

Twitter üzerinden seçimlere yönelik beklentilerini açıklayan Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz CHP’nin AKP’ye 5 puan fark atacağını öne sürdü. Özkiraz, İYİ Parti’nin de MHP’ye en az 8 puan fark atacağını belirtti. Özkiraz aynı zamanda muhalefet partilerinin toplam oy oranının yüzde 65’in üzerinde olduğunu iddia etti.

Özkiraz iddialı paylaşımında “İlk seçimde CHP, AKP'ye en 5 puan İYİ Parti, MHP'ye en az 8 puan fark atacak. Muhalefet toplamı yüzde 65'i geçecek. Göreceksiniz.” diye yazdı.