Gelecek Partisi’nden istifa etti, soluğu Osmanlı Ocakları’nda aldı

Gelecek Partisi Şemdinli İlçe Başkanı Nevzat Ekici, Osmanlı Ocakları’nda düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Gelecek Partisi’nden istifa etti, soluğu Osmanlı Ocakları’nda aldı

Gelecek Partisi Şemdinli İlçe Başkanı Nevzat Ekici, partisinden istifa etti. Ekici istifa kararını Osmanlı Ocakları Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Osmanlı Ocakları’ndan yapılan açıklamaya göre, basın toplantısında konuşan Osmanlı Ocakları Genel Kadir Canpolat, “Gelecek Partisi’ndeki yöneticilerin istifa etmeleri, hatta bizim şu anda görüşmüş olduğumuz DEVA’da, İYİ Parti’de arkadaşlar var. HDP’den dahi şu anda Ocak Partimize geçiş için talep var. Ocak Partisi herkesi kucaklamaktadır. Her bireyi, her neferi, Türkiye’de yaşayan etnik kimliği ne olursa olsun herkesi bu çatı altında var edecektir” dedi.

“Ocak Partisi, ülkenin altının boşaltmak için kurulan partiler kurup, bu partilerle Türkiye’yi bölmek isteyenlere fırsat vermeyecektir” diyen Canpolat, “Bu kumpas partiler başkan Erdoğan’ı ve hükümeti düşürmek isteseler de 15 Temmuz gecesi AK Parti Genel Merkezi’nin önünde ölümüne nöbet tutan Osmanlı Ocakları, yine ülke gündemiyle alakalı konulara canla başla dahil olmuştur” ifadelerini kullandı.