CHP Merkez Yönetim Kurulu, bir kadına yönelik ifadeleri nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir vatandaş ile yaptığı küfürlü telefon konuşması nedeniyle de Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'yı disipline sevk etmişti.

Bugün toplanan CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Özcan ve Karaca için uyarı cezası vermişti. 

TANJU ÖZCAN'DAN İLK AÇIKLAMA

Kendisine verilen uyarı cezası sonrası açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, cezayı kabul ettiğini açıkladı. 

Özcan, ''Cumhuriyet Halk Partisi Disiplin Kurulu hakkımızda kararı vermiş. Yandaş basın bir gafı şişirdi şişirdi bir algı oluşturmaya çalıştı. Bunun sonucunda bana uyarı cezası verilmiş. Bizim tüzüğümüzde bana uyarı cezası verilmesinin şartları, sosyal medyada bir partiline hakaret edeceksin, parti defterlerini tutmayacaksın ya da parti malına zarar vereceksin. Hangisine sokmuşlar bilemiyorum. Ama sonuçta Yüksek Disiplin Kurulu'nun uyarı kararını aldım, kabul ettim ve cebime koydum'' ifadelerini kullandı.

PARTİSİNİ UYARDI 

Özcan kendisinin de partisine bazı uyarılarda bulunmak istediğini ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Ama ben de bu vesile ile kendi partimi uyarmak istiyorum. O da benim hakkım. Sayın Akşener, ‘Aday değilim’ demek suretiyle adayı belirleme noktasında Millet İttifakı'nın büyük ortaklarından Cumhuriyet Halk Partisi'ne yol açmış oldu. Şimdi ülkeyi bu hale getiren, insanların yatağa aç girmesini sağlayan, birkaç kişiyi zengin eden bu hükümeti artık sandıkta yenemezsek, burada hiçbirimizin sokağa çıkacak yüzü kalmaz. Bu birinci uyarım. İkinci uyarım beni uyaranlara. Sakın ha yanlış bir adayla çıkmayın. Öyle Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi. Milletin sevgisini kazanamamış, milletin gönlünde taht kuramamış yanlış adamlarla seçime girmeyin. Ha girerseniz de ‘Bu Tanju Özcan nereden çıktı kardeşim’ demeyin."