Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın katıldığı AKP İstanbul İl Teşkilatı'nın Sakarya'daki toplantısına telefonla bağlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ilişkin, "Şu anda seçimlerden bu yana İstanbul'da çivi çakılmıyor çivi, ağaç dikilmiyor" iddiasında bulunan Erdoğan, "İstanbul'un yeniden sahibini bulması lazım" dedi.

'HÂLÂ NELER YAPTIĞIMIZI BİLMEYENLER VAR'

AKP'nin 19 yılda yaptığı çalışmaların herkese anlatılması gerektiğini söyleyen Erdoğan, "Eğer bunu, millete mal edemiyorsak bilelim ki vebal altında oluruz. Çünkü hala neler yaptığımızı bilmeyenler var. Bunları milletimize anlatmamız lazım" diye konuştu.

'İSTANBUL'UN YENİDEN SAHİBİNİ BULMASI LAZIM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul, bu işin adeta lokomotifi durumunda olmalıdır, çünkü lokomotif nereye gidiyorsa vagonlar da oraya gidiyor. İstanbul adeta bu işte lokomotiftir" sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin şu anda 15 milyon nüfusuyla İstanbul'un, 2023, ardından 2024 olmak üzere, yeniden sahibini bulması lazım. Bu da AK Parti'dir. Şu anda seçimlerden bu yana İstanbul'da çivi çakılmıyor çivi, ağaç dikilmiyor. İstanbul artık garip. 2023'le birlikte yeniden doğuşu, yeniden dirilişi, başta İstanbul olmak üzere, kazanmamız ve kazandırmamız lazım. Onun için yükümüz ağır, Rabb'im yar ve yardımcımız olsun." (AA)