Milliyetçi Hareket Partisin’de bir kaset depremi daha ortaya çıktı. Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal’a ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyaya düşen uygunsuz görüntüleri partide rahatsızlık yarattı. Belediye Başkanı Baysal, ortaya çıkan kaset ile ilgili kendisine komplo kurulduğunu söyledi.

Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal’ın, sosyal medya mecralarına düşen görüntülerinin ardından aynı gün içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi partiden istifasını istedi. Anadolu Ekspres’ten Harun Atalay’ın haberine göre Genel Merkezin bu kararının, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen’in, Yeşilova Belde Belediye Başkanı Veyis Baysal’a ilettiği öne sürüldü.

Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal, “Zamanı gelirse, istifa etmem gerekirse partimize zarar vermemek için istifa ederim. Bu benim şahsıma yapılan bir olay. Niye partim veya başkaları zor duruma düşsün” dedi.

“BAĞIMSIZ DEVAM ETSİN”

MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen “Bu konuda partimiz genel merkezinin tavrı nettir” diyerek “Biz de kendisine partiden istifasını talep ettiğimizi söyledik. Bugün mesai bitimine kadar Yeşilova Belde Belediye Başkanı’nın partimizden istifa etmesini beklemekteyiz. Neticede kendisi bağımsız belediye başkanı olarak devam edebilir. Partimizden istifa etmezse parti içi tüzüğümüz gereğince kendisini disiplin kuruluna sevk edeceğiz” açıklamasında bulundu.