Pehlivan, "üstünde durulması gereken kritik noktaları gündeme getireyim" diyerek şu ifadeleri kullandı:

HSK’nin MHP’li üyesi Hamit Kocabey’in istifa ettirilmesine dair çok şey söylendi. Üstünde durulması gereken bazı kritik noktaları da ben gündeme getireyim:

1- Kocabey’in istifasının ardından MHP’nin HSK’ye yeni aday göstermeyeceği iddiasını Halk TV’den İsmail Saymaz yazdı.

Tam da bu konuya dair farklı yorumlar geldi.

Bir kaynağa göre, istifanın perde arkasında Cumhur İttifakı’nda yaşanan kriz vardı. İddia ediliyor ki ittifakta Bahçeli’nin beklediği kararlar alınmazsa sorun daha da büyüyecek. Bu tezi dile getirenler, MHP liderinin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün tasarruflarından hoşnut olmadığını da vurguluyor.

Bir diğer kaynağa göre ise bu söylentiler doğru değil. Bunu diyenler, Kocabey’in alınmasının sebebinin Ankara ve İstanbul kökenli davalar olduğunu düşünüyor. Hatta olay yaratacak bir iddiayı da öne sürüyorlar: MHP’nin bir genel başkan yardımcısının da bazı iş takiplerinin içinde olduğu Devlet Bahçeli’ye iletilmiş. MHP lideri zaman içinde onu da pasifleştirecekmiş.

2- Uyuşturucudan elde edilen geliri aklamakla suçlanan armatör Uğur Şener’in Bataklık davasından nasıl kurtulduğunu ilk bu köşede, 13 Temmuz’da okudunuz. Şüpheli Şener’in, babası güçlü bir avukat sayesinde özgürlüğüne kavuştuğunu yazmıştım...

BARIŞ PEHLİVAN'IN YAZISINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN