İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener açıklamasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefete eleştirilerine tepki gösterdi.

Meral Akşener'in açıklaması şöyle oldu:

Sayın Erdoğan; belli ki, artık sürmenaj olmuş durumdasın. Belli ki, aynı partin gibi, artık sen de tükenmişlik yaşıyorsun. Belli ki, bu ucube sistemin sırtına bindirdiği yükten, artık yorulmuşsun. O nedenle, konuşmamın başında, sorumlu muhalefet anlayışımız gereği, hafızanı tazelemek adına, sana bazı şeyleri, hatırlatmak istiyorum…

Mesela; 11 Şubat 2020’de, yani, ülkemizde henüz ilk vaka görülmeden önce; “Olası bir salgında, gereken önlemleri aldınız mı? Maske, serum ve ilaç stoku yapılıyor mu?
Aşı konusunda, herhangi bir kurum çalışma yapıyor mu?”, sorularını sana kim sordu?

Mesela; pandeminin ilk günlerinde; “En az 2 hafta karantina ilan edin, bu iş kontrolden çıkıyor.” diyerek, seni kim uyardı? Mesela; mecliste küçük ortağınla birlikte reddettiğiniz; “Pandemi nedeniyle, iş yerini kapatmak zorunda kalan işletmelere, 2021 yılı bütçesinde, ödenek konsun. Esnafımıza 6 ay süreyle, aylık 2 bin lira destek ödemesi yapılsın.”, önerilerini sana kim getirdi?

Ama maalesef Sayın Erdoğan, şimdi bunları hatırlamakta güçlük çekiyor. Bu vesileyle kendisine; B vitaminini ihmal etmemesini, ve basketbol oynamaya çalışmak yerine, Sudoku çözmesini tavsiye ediyorum.

Çünkü; basketteki düşük sayı ortalamasının aksine, bir cumhurbaşkanının yaşadığı hafıza problemi, milli bir meseledir.