CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl’ün geçen hafta TBMM Genel Kurulu’nda Bitlis’te “Dere Üstü Islah Projesi” kapsamında yüzlerce esnafın mağdur edileceğini açıkladığı konuşmasına AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler bugün gündem dışı söz alarak yanıt verdi.

Bitlis’e AKP döneminde 18 milyar TL yatırım yapıldığını belirten Kiler, “On yıldır çalışıyoruz. Beş yıl önce 700 iş yeri bulunan bir ticaret merkezi yaptık, proje hazırladık, dere üzerindeki bütün mal sahipleriyle tek tek anlaşarak kamulaştırma paralarını ödedik; kiracılar için de ticaret merkezinde yer ayarladık, bütün kiracıları oraya kira paralarını da verdik. 700 iş yerinin tamamına iş yeri ayarlayarak projemizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

''İT'' DEDİ

Kiler’in Bingöl ve 16 CHP milletvekilinin geçtiğimiz hafta içindeki Bitlis ziyaretini de yönelik “yalan siyaseti” söylemi ve esnaf adına basın açıklamaları düzenleyen Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan’a yönelik “Bitlis'te kadrolu olan fitneci birini basına havlatıyorsunuz” sözleri, TBMM Genel Kurulu’nda yaklaşık bir saat süren gerilime neden oldu.