AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddialar ve Soylu'nun açıklamalarıyla ilgili 15 milletvekilinin rahatsız olduğu ve bu rahatsızlığı Erdoğan'a iletmek üzere Turan'ın görevlendirildiği yolundaki haberlerle ilgili soru üzerine de Turan şunları şöyledi:

"Söz konusu BBC'nin yapmış olduğu habere ilişkin açıklamamızı bugün sosyal medyadan da paylaştık. Kendilerine de gönderdik. Ben grup başkanvekiliyim her gündemle ilgili tüm vekiller, ilgililer ile bir araya gelir değerlendirmeler yapar. Bu yanlış bir iş değil. Bir çok konu ile ilgilileri çağırırız istişareler yaparız değerlendirmeler yaparız ama haberde konu olduğu gibi içerikle ilgili isyanım var, itirazım var.

Bu doğru bir yaklaşım değil. Biz iktidar partisiyiz, partimizi ilgilendiren konuları değerlendirmeyecek miyiz? Tüm ilgililerle bir araya geliyoruz, konu ile ilgili gündemi değerlendirdik önerilerimizi ifade ettik. 10 milletvekil toplantı yaptı bilgisi de, Bülent Turan'a görev verildiği iddiasını da doğru olmadığını ifade etmek isterim.''

''İÇ KAVGALARI OLMAYAN BİR PARTİYİZ''

Turan açıklamasının devamında, ''Gündemimizi mafyanın, benzer yapıların almasını doğru bulmuyoruz. Biz hep ileriye dönük, hep ileri adım atan bir partiyiz. İç kavgaları olmayan pantiyiz. Sorunu dışarıda ararız, dışarı yürürüz. Gündemi belli olan bir siyasi hareketiz. Haktan hakkaniyetten yana olmaya, hukukun kendi mecrasında işlemesini sağlamaya çalışmakla görevliyiz'' diye konuştu.