AKP'den milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasının ardından protestolar sürerken, Melih Bulu Habertürk TV'de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Melih Bulu, burada yaptığı açıklamada "İzleyenler şaşıracak ama ben siyasete ODTÜ'de okurken CHP'de başladım. Beni hep AKP'li olarak yansıtıyorlar ama, SHP idi ve eski belediye başkanlarından Ali Dinçer bizim fakülteden mezundu. O zaman o milletvekiliydi. Kendisine bir yardımcı istedi ve ben siyasete öyle başladım.

Daha sonra Liberal Demokrat Parti'den bir teklif geldi ve onların Gençlik Teşkilatı'nı ben yönettim. İki sene kadar yöneticiliğim sürdü, hep işin içindeydim. Ama ben siyasete hep akademisyen olarak baktım, 'bir şey olayım' diye değil." dedi.

Melih Bulu, "Ben Boğaziçi’nde doktora yaparken AK Parti'nin kuruluş sürecinde yer almaya karar verdim. Onlar da sağ olsun dahil etti. Bu partilerin hepsi Türkiye’ye hizmet isteyen partiler. Ben buna da karşıyım. Bizim birleştirici olmamız lazım. Boğaziçi’nde de böyle birleştirici olmalıyız." ifadelerini kullandı. 

Melih Bulu, "Tekrar siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna ise "Hayır." yanıtını verdi.