GERÇEK GÜNDEM - Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Halk TV'de Salı akşamları ekrana gelen 'Şimdiki Zaman Siyaset'te Metropoll'ün Kasım ayı anket sonuçlarını paylaştı.

İsmail Saymaz, Metropoll Araştırma Şirketi'nin Kasım ayına ilişkin yaptığı son anketi sonuçlarını canlı yayında şu sözlerle paylaştı:

AKP 30 BANDININ 1 PUAN ÜSTÜNE ÇIKTI!

"AKP, 30 bandının altına düşmüştü, 1 puan civarında oyunu artırarak 30'a tekrar çıktı. Berat Albayrak'ın gitmiş olmasına AKP'liler bile o kadar sevinmişler ki, AKP oylarında bir - bir buçuk puan kadar artış olmuş. 

İYİ PARTİ YÜZDE 8-9

İYİ Parti'de yüzde yarım düzeyinde bir gerileme var, Ümit Özdağ etkisi olduğu tahmin ediliyor.  İYİ Parti'nin kararsızlar dağıtılmadan önce oy oranı yüzde 8-9 civarında görünüyor.

CHP YÜZDE 16.2

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kayda değer bir gerileme var, yüzde 16.2'ye gerilemiş.

MUHARREM İNCE

İlk defa bu araştırmada Muharrem İnce sorulmuş. İnce, çoğunlukla CHP'lilerden oy alıyor ama diğer partilerden de oy alıyor. Muharrem İnce'yi ne derece desteklersiniz diye sorulmuş, yüzde 3,6'sı çok desteklerim diyor. Yüzde 29'u desteklerim demiş. Bu da beğensini yüzde 32'lere getiriyor. CHP'lilerdeki beğenisi ise yüzde 50'lere kadar tırmanıyor.

AKP'LİLERİN YÜZDE 60'I DAMADIN İSTİFASINA OLUMLU BAKIYOR

AKP'lilerin yüzde 60'ı Berat Albayrak'ın istifasını olumlu bulduğunu söylemiş."