Denizli'nin Bekili ilçesindeki Cumhuriyet Bayramı kutlamasında CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer'in ismi, törene katılmasına rağmen okunmadı.

Karaca, Bekilli Kaymakamı Şeyma Aktaş'ın AKP ilçe başkanı gibi hareket ettiğini belirterek, “Tören saati gelip sunucu daire müdürlerine dek katılanları ismen okurken ismime yer verme gereği duyulmamıştır. Üstelik nezaketen tekrar hatırlatma yapılmış ancak tavır değişmemiştir” dedi.

ANKA'da yer alan habere göre; Karaca, Bekili ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk törenine katıldı. Karaca, daha önce törene katılacağını bildirmesine ve tören sırasında da uyarılmasına rağmen ismi okunmayınca Bekilli Kaymakamı Şeyma Aktaş'ın yanına giderek tepkisini dile getirdi.

Karaca’nın tepkisi üzerine Kaymakam Aktaş, kasıtlı bir durum olmadığını söyledi. Karaca ise törenden 1,5 saat önce törene katılacağını danışmanının bildirdiğini ancak yine de isminin okunmadığını söyledi. Karaca, Kaymakam Aktaş’ın AKP ilçe başkanı gibi hareket ettiğini belirterek, “Siz AKP’nin ilçe başkanı değil devletin kaymakamısınız. Sizler, bulunduğunuz makamlara Cumhuriyet sayesinde gelen kamu görevlilerisiniz. Şahsıma değil millet iradesine yönelik bu tavrı bu halka hakaret sayarım. Bekilli kaymakamının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na gölge düşmesine izin vermesini kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum. Bu yakışıksız olayı halkımız adına kınıyorum” dedi.

Karaca yaşanan olayı şöyle anlattı:

“Tören saati gelip sunucu daire müdürlerine dek katılanları ismen okurken ismime yer verme gereği duyulmamıştır. Üstelik nezaketen tekrar hatırlatma yapılmış ancak tavır değişmemiştir. Bizler için böylesine özel, anlamlı bir günde milletin vekilinin Bekilli’de olduğunu halk bilirken Bekilli Kaymakamı Şeyma Aktaş’ın nahoş tutumu ve milletin vekilinin görmezden gelinen bu tavır kabul edilmez.”