Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır İl yönetim kurulu üyesi Meltem Gönüllü, Bismil Çavuşlu Köyünde 1993 yılında şehit edilen Neşe Alten öğretmen adına açılan kütüphaneyi ziyaret etti.

Gönüllü’ye ziyaretinde CHP Bismil İlçe Başkanı Derya Zoroğlu ve partililer eşlik etti. Duygusal anların yaşandığı ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Gönüllü, Şehit öğretmen adına açılan kütüphaneye kitap ve kırtasiye malzemesi bağışında bulundu.

1993 yılında görev yaptığı Bismil Çavuşlu köyü ilköğretim okulunda teroöristlerce Şehit edilen Neşe Alten öğretmen adına kütüphane açıldı. CHP Diyarbakır İl Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Gönüllü, şehit öğretmenin adının yaşatıldığı kütüphaneyi ve köy çocuklarını unutmadı.

Gönüllü, kütüphane için çok sayıda kitap alarak ziyareti sırasında bağış yaptı. Daha sonra partililerle birlikte şehit Neşe öğretmenin eğitim verdiği okulu gezip çocuklarla bir araya gelen Meltem Gönüllü öğrencilere de çeşitli hediyeler verdi. Ziyarette duygusal anlar yaşanırken öğrenciler Meltem Gönüllü’ye yoğun ilgi gösterdi.