Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim kampanyası kapsamında son mitingini yarın İstanbul Maltepe miting alanında gerçekleştirecek. İnce, 51 günlük seçim maratonunu 65 ilde düzenlediği 107 mitingle tamamlayacak. İstanbul’da gerçekleştirilecek büyük miting için Maltepe’deki miting alanında da hazırlıklar son hızla devam ediyor.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek mitingle ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce’yi 3 milyondan fazla vatandaşımızla birlikte Maltepe’den Çankaya’ya uğurlayacağız. Tüm İstanbulluları hepimizin, 81 milyonunun Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’yle buluşmaya davet ediyorum” dedi.

CHP’li Kaftancıoğlu, miting için yaptıkları hazırlıkları ve miting alanın detaylarını şöyle anlattı: İstanbul’un 958 mahallesinden Maltepe’ye servis araçlarımız var. Ayrıca saat 9’dan itibaren 13 iskeleden vapur servislerimiz de mevcut. Ulaşımla ilgili hiç kimse problem yaşamayacak. Saat 09.30’dan sonra alana girişler başlayacak. Sayın İnce’nin konuşmasını yapacağı sahne 80 metre genişliğinde 20 metre derinliğinde olacak, kurulumu tamamlanmak üzere. Mitinge gelecek vatandaşlarımızın sahneyi daha iyi görebilmesi için alanın muhtelif noktalarında 8 adet dev LED ekran ile 12 adet ses sistemi yer alacak. Alanın en hızlı ulaşılabilir noktalarında 6 ambulans noktası hazır bulunacak. 3 ayrı noktada seyyar tuvaletler kurulacak. Alanda 2 adet bebek bakım çadırı ve yaşlı ya da hastaların dinlenebilmesi için çadırlar olacak.

Alanın giriş kapılarına yakın yerlerde bayrak ve şapka dağıtımı yapılacak. Alanın çevresinde dağıtıma hazır yaklaşık 1 milyon su hazır bulunacak. Basın mensupları için 40 metre uzunluğunda iki ayrı bölümden oluşan bir basın tribünü yer alacak. Bu basın platformunda canlı yayınlar için mini stüdyo alanları kurulacak. Canlı yayın araçları basın platformunun hemen arkasındaki alana yerleşecek. Şu ana kadar yaklaşık 400 yerli ve yabancı basın mensubu mitingi takip etmek üzere başvuru yaptı. Güvenlik önlemleri hem emniyetin titiz çalışması hem de partililerimiz tarafından en geniş şekilde alınacak. Yarın bu alanda 3 milyondan fazla yurttaşımızla Cumhurbaşkanımızı karşılayacak ve kendilerini buradan Çankaya’ya uğurlayacağız. Tüm İstanbulluları hepimizin, 81 milyonunun Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’yle buluşmaya davet ediyorum”