CHP'ye yakınlığı ile bilinen Halk Lis Kaz Dağları'ndan yapılan çevre katliamanına yapılan açıklamayla tepki gösterdi.

Halk - Lis'ten yapılan açıklama şöyle oldu:

Kaz Dağlarında yapılan maden çalışmaları kamuoyunun vicdanını yaralamıştır.

Ülkemizin dağları, ormanları, nehirleri, doğal zenginliklerimiz yağma ve talana uğramaktadır. Kanadalı bir şirketin AKP Hükümeti ile anlaşması sonucu ülkemizin akciğerleri olarak tabir ettiğimiz Kaz Dağları adeta katledilmektedir.

Yıllardır özgür akan derelerimizi zincire vuran, dağlarımızı delik deşik eşen, ağaçlarımızı yerinden koparan hükümet, yine doğamıza ve ekosistemimize karşı savaş açmıştır.

Ekonomik kriz büyüdükçe, ülkedeki yoksul milyonların sesi daha gür çıktıkça Hükümet adeta peşkeş çekecek bir kaynak aramaktadır. Yıllardır fabrikalarımızı, devlet kurumlarını peşkeş çeken hükümet bu kez de Uluslararası ortaklarına Kaz Dağlarının altındaki madenlerimizi peşkeş çekmektedir.

Her şeyden önce bilinmelidir ki !

Bu halkın ne komisyon uğruna satacak madeni ne de katledilecek ormanları yoktur. Türkiye toprakları hükümetin para lazım olduğunda satacağı, yabancılara peşkeş çekeceği kadar kıymetsiz değildir.

Kaz Dağlarının altı da üstü de bu milletindir. Hükümet bugün gün yüzüne çıkmış olan ekonomik krizi ve yoksulluğu böyle ucuz numaralarla örtemez. Yıllardır satılan ve talan edilen kaynaklarımızın hepsi bu milletin alınteri ile birikimleri ile yapılmıştır.

Günü geldiğinde milletimiz yeniden bu kaynaklarını geri alacaktır.
Halkçı Liseliler olarak Hükümete bir kez daha hatırlatıyoruz. Bizim ne kesecek ağacımız ne de peşkeş çekecek madenimiz vardır. Bu toprakların altı da üstü de milletimizindir.

Derhal Kanadalı şirket ile yapılan peşkeş sözleşmesi iptal edilmelidir.
Derhal doğa katliamına son verilmelidir. Hükümet derhal ülkemizin akciğerlerinden elini çekmelidir !

Kamuoyuna önemle duyurulur.

HALKÇI LİSELİLER