Şehrin ihtiyaç noktalarındaki 13 köklü devlet hastanesinin yavaş yavaş taşındığı şehir hastanesinde birçok bölüm tamamlanamadı.

Ulaşımın neredeyse imkânsız olduğu Bilkent Şehir Hastanesi için şehir merkezindeki 13 köklü devlet hastanesi feda edildi. Açılış nedeniyle hastalar mağdur oldu, tedavileri için binlerce adım atmak zorunda kaldılar çünkü ring araçlarını kullanamadılar.

Cumhuriyet'ten Şeyma Paşayiğit'in haberine göre, hastaları taşımakla görevli ring servisleri ile Erdoğan’ı korumak için görevlendirilen polislerin taşındığı görüldü. Konuştuğumuz bir doktor ise “Devlet hastanesinde hijyen yoktu, her şey üst üsteydi ama bu kadar geniş alana da ihtiyaç yoktu. Kendinizi havaalanında gibi hissediyorsunuz. Genel yönetim ve enfeksiyon yönetimi çok zor” dedi.

Yeniden 3600 vaadi

Sağlık çalışanları, çalışan sayısının artmadığı bu yüzden başta nöbetler olmak üzere iş yükünün fazlalaştığını aktardı. Deneyimli çalışanlar yerine şirketlerin önerdiği yeni personelin geldiği bilgisini verenler ise “Büyük bir hastane açıyorsunuz ve herkes deneyimsiz, bir düşünün” dedi. 

Erdoğan, açılış töreninde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı”nda yer alan ve zamanı geçen 3600 ek gösterge vaadinin seçim sonrasında ele alınacağını belirterek “Polislerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur” dedi.