Kısırlık nesillerdir tüm dünyada bebek sahibi olmak isteyenlerin karşılaştığı çok yaygın bir problem.

Geçmişte bu durumla karşılaşan çiftlere ne yazık ki tedavi yöntemleri sunulamasa da günümüzde bu durum tamamen değişmiş durumda. Özelllikle 1978 yılında Dr. Steptoe ve Dr. Edwards tarafından İngiltere’de ilk defa başarılı tüp bebek tedavisinin gerçekleşmesi ile birlikte tüp bebek alanında köklü değişimler meydana gelmiş ve o yıldan günümüze geçen bu kısa sürede tüp bebek tedavileri akıl almaz bir ilerleme kat etmiştir.

Günümüzde artık çiftlerin korkulu rüyası olmayan kısırlığa dair tüm problemler gelişmiş tedavi yöntemleri ile kolaylıkla çözüm bulunabiliyor. Artık çocuk sahibi olmak isteyip doğal yollardan bunu başaramayan her çift tüp bebek tedavileri sayesinde oldukça yüksek başarı oranları ile çocuk sahibi olma şansına sahip olabiliyor. Kıbrıs tüp bebek konusunda en nitelikli tedavileri sunan merkezlere ev sahipliği yapıyor.

Tüp Bebek Nedir, Kimler Başvurabilir?

Tüp bebek dünyada ve ülkemizde çok popüler olmasına rağmen binlerce kişi tüp bebek ve tüp bebeğe dair uygulamalar hakkında halen bazı yanlış bilgilere ne yazık ki sahip. O yüzden tüp bebeği kısaca açıklamakta fayda var. Tüp bebek en sade tanımı ile anne ve baba adayından alınan yumurta ve sperm hücrelerinin laboratuvar ortamında bir araya getirilerek yapay bir döllenmeye tabi tutulma işlemidir.

Bu işlem sonunda her şey istenilen şekilde giderse ortaya çıkan sağlıklı embriyolar anne rahmine nakledilir ve doğal gebelik süreci beklenilir. Peki kimler başvurabilir? Tüp bebek tedavisine 1 yıl veya daha aşkın süredir doğal yollardan düzenli ve korunmasız bir şekilde bebek sahibi olmaya çalışıp olamayan herkes tüp bebek tedavisine başvurabilir.

Anne ve baba adaylarında karşılaşılan sorunlarda hangi tedavilere başvurulabilir. Ülkemizde bazı tüp bebek uygulamaları henüz yasal olmasa da, genel olarak anne adaylarında görülen sorunlarda yumurta donasyonu, baba adaylarında karşılaşılan sorunlarda sperm donasyonu, hem anne hem de baba adaylarında aynı anda görülen sorunlarda ise embriyo donasyonu tedavisine başvurulur.

Peki bu tedavilere başvurabileceğiniz en güvenilir adres neresi? Kıbrıs’ta pek çok tüp bebek tedavi merkezi var, bu merkezler arasından size güven veren merkezle iletişime geçerek tedaviye başlayabilirsiniz. Yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada Kıbrıs tüp bebek tedavisi konusunda en çok tercih edilen lokasyonlardan birisi.

Cyprus Ivf Kaliteli ve Etkin Bir Tüp Bebek Deneyimi Sunuyor

Tüp bebek tedavileri konusunda az da olsa bilgi sahibi olan kişiler Kıbrıs’ın tüp bebek tedavilerinde önemli bir tedavi bölgesi olduğunu bilirler. Dünyanın birçok farklı yerinden ve tabii ki Türkiye’den birçok çiftin tercih ettiği Kıbrıs tüp bebek tedavileri konusunda adından söz ettirmeye devam ediyor.

25 yıla aşkın tecrübesi ile Kıbrıs’ta hizmet veren Cyprus Ivf ise yüksek başarı oranları, alanında uzman ekibi ve son teknoloji tedavi yöntemleri ile birçok çiftin gönül rahatlığı ile tercih ettiği adreslerin başınfa geliyor. Siz de Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezleri arasında en güvenilir adresi arıyorsanız https://www.cyprusivf.net/  adlı linkteki Cyprus Ivf ile iletişime geçebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi olmaya karar verdiyseniz tedavi olacağınız tüp bebek merkezini seçerken dikkat etmeniz gereken belli başlı kurallar var. İşte bu kriterlerden bazıları;

Tüp bebek merkezinin tedavi süreci boyunca profesyonel psikolojik destek verip vermediğini öğrenmelisiniz. Tüp bebek tedavi süreci çok zorlu bir süreç ve bu süreçte çiftler gerekli psikolojik desteği alamadıkları halde duygusal bir çöküş yaşanır. Tüp bebek tedavisinde hastanın moralinin yüksek olması çok önemli bir kriterdir bu yüzden bir tüp bebek merkezi mutlaka psikolojik destek sunmalı.

Başarı oranlarını isteyerek göz önünde bulundurmalısınız. Bir tüp bebek tedavisi merkeziyle ilgili fikir sahibi olabilmenin en etkili ve kesin yolu o merkezin başarı oranları hakkında bilgi edinmek çünkü başarı oranları yüksek bir merkez etkin tedaviler uyguladığını kanıtlamış olur. Geçmişinde olumsuz ve başarısız tedaviler uygulayan merkezlerin başarı oranları düşük olur, başarı oranları yüksek merkezler varken kesinlikle diğer merkezleri tercih etmemelisiniz.

Daha önce olumlu sonuçlanan tüp bebek tedavilerini incelemelisiniz. Tüp bebek merkezinin başarısından emin olmak için daha önce başarılı sonuçlanan tedavilerini inceledikten sonra bu tedavi sayesinde doğan tüp bebeklerin sağlık durumunu incelemek size bir fikir verecektir, tabii ki bu durum tamamen tüp bebek merkezinin inisiyatifinde.

Tedavinin olumsuz sonuçlanması durumunda tekrar tedavi olup olamayacağınızı öğrenmelisiniz. Tüp bebek tedavinizin olumsuz sonuçlanması durumunda tekrardan daha düşük fiyatlara ya da hiç para ödemeden tedavinin tekrarlanıp tekrarlanmayacağının bilgisini merkezden almalısınız. Böylece kendinize bir güvence almış olacaksınız.

Kıbrıs’ta tercih ettiğiniz tüp bebek merkezinin yol ve konaklama ihtiyacınızı giderip gidermeyeceğini öğrenmelisiniz. Böylece kafanızda hiçbir soru işareti kalmaz. Örnek vermek gerekirse Kıbrıs tüp bebek merkezi olan Cyprus IVF hastalarının uçak biletinden otel odasına kadar her ihtiyacını gideriyor üstelik fiyatlar da tedaviye dahil oluyor. Kıbrıs’ın en güzel otellerinde konaklayarak tüp bebek tedavinizi gerçekleştirirken aynı zamanda tatil ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz. Bu anlamda tercih edeceğiniz merkezin imkanlarını iyi araştırmalısınız.

Kıbrıs’ın en iyi tüp bebek merkezleri arasında yer alan Cyprus IVF hasta memnuniyetine çok değer veren bir kurum ve bu bağlamda merkezin yorumlarını incelediğiniz zaman tüm hastaların olumlu yorumlarda bulunduğunu görebilirsiniz. Çağın en güncel tedavi yöntemleri sayesinde başarı oranını her geçen yıl daha da arttıran merkez tüp bebek konusunda artık otoriter bir klinik olarak sayılabilir.

SPONSORLU İÇERİK