Sabah gazetesinin 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili olarak yaptığı 'CHP Hukuku Böyle Kararttı' başlıklı haber hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine 31 Mart seçimlerinin arasından sandık sayımlarının devam ettiği 2 Nisan'da 'CHP Hukuku Böyle Kararttı' başlıklı habere imza atan Sabah gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Yerel seçimlerde il seçim kurulu başkanı olarak görev yapan Müberra Gürdal ile iki üye hakim, söz konusu haber hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Sabah'ın gazetesinin haberinde İstanbul’da sandık sayımlarının devam ettiği 2 Nisan’da Müberra Gürdal ve iki üye hakimin mesai saatleri dışında İstanbul Adliyesi'ne geldiği, aynı saatlerde CHP'den bir heyetin de adliyeye gelerek oyların yeniden sayılmasına dair itiraz dilekçesini Gürdal ve üye hakimlere verdiği, sayımların da aynı gece yarısı durdurulduğu ileri sürüldü.

Haber, 'CHP-İstanbul İl Seçim Kurulu' işbirliği olarak kamuoyuna servis edildi.

Hakimlerin basına açıklama yapmak için Hakimler Savcılar Kurulu'na izin yazısı yazdıkları ve yanıt bekledikleri öğrenildi.