Halk tv'de Uğur Dündar'ın programındaki sözleri nedeniyle iktidarın hedefi haline gelen usta sanatçı Metin Akpınar'la ilgili Devlet Bahçeli'den açıklama geldi. 

Bahçeli şöyle konuştu:

"Bu olay bizi çok üzdü. Basın mensubu arkadaşlarımız alınganlık göstermesinler. Halktv'yi yakından takip ediyorum. Özellikle haberler bölümüyle, sayın Uğur Dündar beyin programını yakinen takip ediyorum. Burada eleştiri yapma hakkım var diyorlar ben de eleştiri hakkımı kullanmak istiyorum. Uğur Dündar bey yılların televizyon programcısı olarak değerli bir medya mensubudur fakat Halktv'ye davet ettiği konuşmacılar, orada devam eden aşağılayıcı ifadeler, halktan aldıkları destekler

Bütün bunlara bakarsınız Halk Arenası programı sulandırılmıştır. Kim halkı ne kadar güldürürse o kadar alkış alır mantığıdır.

İsterlerse bir gün burada Uğur Dündar ile birlikte kimler konuştu, kimler alkışlarla nereye sürükleniyor tartışmakta yarar var.

Konuşmalar çok hoş değildi. 28 Nisan 1945 İtalyan faşist lider Benito Mussolini sevgilisi ile ayaklarından asılmıştır. Bu resim korkunç bir resimdir. Bu konuşmanın bireylerin özgür iiradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri rejim demokrasidir. Bu cümle doğrudur. "Bizi kurtaracak budur. Oraya ulaşabilirsek ne ala ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi belki liderini ayaklarından asarlar, belki zehirlenerek ölür. Bize yazık olur" Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar.

21.yy 2023 yılında Cumhuriyet'in 100. yılı kutlanacakken 1945'i örnek göstermek eleştiri değildir arkadaşlar. bu Metin Akpınar gibi toplumun sevdiği bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü bir örnek teşkil etmiştir. Hem kendisine hem demokrasiye yazık etmiştir. Gösterilen örnek kötü bir örnektir.

Bizim Türk toplumunun geleneğinde ayaktan asılma yoktur. Ayaktan asılmayı söyler iseniz bunu kast ediyorsunuz. Bunu söylediğiniz taktirde faşizmi kast ediyorsunuz, Erdoğan'ı da faşist demiş oluyorsunuz. bu konuda mahkeme vesaire gibi konuları değil Metin Akpınar beyin Halk TV'ye çıkıp 5 dakikalık konuşma yapmasını istiyorum.

Ben yanlış bir örnek verdim, benim gafletimdir, cehaletimdir. Milletimden özür diliyorum" demesi gerekir. bu tür örneklerle Türkiye'yi bir yere vardıramazsınız

Ben çok üzgünüm. Böyle kendilerine Türk demokrasisini yaşatayım derken, demokrasiyi katletmenin anlamı yoktur. Tavsiye ediyorum, bunu da ortamı yumuşatsın diye söylüyorum. Akpınar beyin "Abuzer Kadayıf" filmini seyretsinler

Sizleri üzmek istemiyorum ama ben çok üzgünüm efendim. Türkiye'nin değerlerini böyle harcamamak lazım."