Türkiye gazetesi, altılı masanın 7. buluşmasını '37. buluşma' olarak servis etti

Türkiye gazetesi, Altılı Masa'nın dün yaptığı 7. toplantının haberini servis ettiği haberinde, masayı 37 kez buluşmuş gibi lanse etti.

Türkiye gazetesi, altılı masanın 7. buluşmasını '37. buluşma' olarak servis etti

İktidara yakın Türkiye gazetesinde "6'lı masa 37. defa toplandı, yine aday konuşulmadı" başlığıyla servis edilen haberde şu ifadeler yer aldı:

"Dokuz aydır 36 kez bir araya gelen ancak bir türlü aday çıkaramayan Altılı masa liderleri, ikinci tur görüşmelerinin ilkini gerçekleştirdi.

İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde toplandı. 6 liderin 37’nci buluşmasında yine adaylık konusu gündeme gelmedi. Liderler, seçimi kazanması durumunda cumhurbaşkanının geçiş sürecinde yetkilerini nasıl devredip paylaşacağı konusu konuşuldu.

Geçen hafta Kılıçdaroğlu’nun 'Benimle misiniz?' sorusuna 'Arkanızdayız' diyen Ekrem İmamoğlu, önceki gün Ordu’da '6’lı masa en doğru kararı verecektir' çıkışı ile tekrar adaylık sinyali vermişti. İmamoğlu’nun bu çıkışı sonrası adaylık denklemleri iyice karışmıştı. Kulislerde ‘kimin aday olacağı’ konusunun en erken ocak ayında masanın gündemine gelebileceği ifade ediliyor."

Türkiye gazetesi, altılı masanın 7. buluşmasını '37. buluşma' olarak servis etti - Resim : 1

Etiketler
Muş Altılı masa Türkiye