Döviz kurlarında günlerdir süren artış bugün öğlen saatlerinden bu yana artışını sürdürürken vatandaşların hayat pahalılığına olan tepkileri de yükseliyor.

Olağanüstü durum olduğunu dile getiren FOX Ana Haber de süresini 1,5 saate kadar uzattı.

"HERKES OLAN BİTENİN UYUŞTURUCU ETKİSİNE KAPILMIŞ GİBİ"

 Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli, “Kimse zarar hesabı yapmıyor gibi gözüküyor. Herkes olan bitenin bu uyuşturucu etkisine kapılmış gibi öyle bakıyor. Neyin ne olduğunu tam anlamıyor” ifadelerini kullanarak ekonomi haberleri vermeye devam etti.

Tepeli, zararın çok büyük olduğunu dile getirdi.

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "faiz" açıklamaları dolarda yeni rekorları beraberinde getirdi. Son olarak, önceki gün akşam saatlerinde kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Erdoğan, ''Faiz sebep, enflasyon neticedir'' dedi. Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından dolar 11.47 seviyesine çıkarak rekor kırdı. 

Dün ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, partisinin grup toplantısında söylediği sözler doları hararetlendirdi. Bahçeli, "Merkez Bankası'nın bağımsızlığını tartışmaya açmak milli iradenin gereğidir. IMF ve faiz lobisi ile fazla yol alamayacağımız ortadadır. Özerk kurumlar milli iradenin üzerinde olamaz.Davul hükümetin boynundayken tokmağın başkalarında olması kabul edilemez. Terörle mücadelenin rövanşını kur üzerinden almak istiyorlar. Bu kez başaramayacaklar. Döviz operasyonları boşunadır. Türkiye'yi teslim alamayacaklar." ifadelerini kullandı.

Bu sözler üzerine dolar yeniden yükselişe geçti ve bir kez daha tarihi zirvesini yeniledi. Dolar, dün 13 seviyesini, euro ise 15'i aştı.