Selçuk Tepeli'den eski bakan Akdağ'a zehir zemberek sözler

Fox TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı topa tuttu.

Medeni Kanun ile laikliği hedef alan ve çok eşliliği savunan doktor Ali Edizer'in sözöleri gündem yaratmıştı.

Fox TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı topa tuttu. Tepeli, "O zaman bakanlık yapmayacaksın kardeşim bu ülkede" ifadelerini kullandı.

Medeni Kanun ile laikliği hedef alan ve çok eşliliği savunan GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, Sağlık Bakanlığı tarafından görevinden alınmıştı.

Fox TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli yaşananlarla ilgili eleştiride bulunarak, "Bu ülkede 30 tarikat var. 400'den fazla kolları var aktif. Sadece İstanbul'da 445 tane tekke var" dedi.

Selçuk Tepeli şöyle konuştu:

"Bu olay sandığımızdan da önemli. Siyasi parti liderlerinin bu olaya gerekli önemi göstermediğinin kanaatindeyim. Günlerdir ağızlarıdan kelpetenle laf alınıyor. Neden? Bunu hepimiz merak ediyoruz. 

Bu adam oraya nasıl geldi? 2018 raporuna göre bu ülkede 30 tarikat var. 400'den fazla kolları var aktif. Sadece İstanbul'da 445 tane tekke var. Şimdi bu nasıl oldu bunu tarif etmek gerek. Bu ülke laik bir devletse, ki anayasamızda öyle yazıyor bu olamaz. Çünkü bu bağlantılar yüzünden eğer elde ediyorlarsa bir kere bu iş adaletsiz demektir.

Bakan beyde diyorki 8 ay çalıştım ama bilmiyorum. O zaman bakanlık yapmayacaksın kardeşim bu ülkede. O kadar ucuz bir ülke mi burası?"