AKP'ye yakınlığıyla bilinen Gazeteci Cem Küçük, Şirin Payzın’ın CNNTürk’teki görevine son verildiğini duyurmuştu. Ortaya atılan yeni iddia ise, son olarak  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu programına çıkardığı için Şirin Payzın’a 25 Haziran tarihinie kadar izin verildiği yönünde oldu. Şirin Payzın'dan henüz bir açıklama gelmedi.

Doğan Medya Grubu’nun Demirören Holding’e satılmasının ardından, Hürriyet gazetesi ve CNN Türk’te onlarca gazeteci işinden oldu.

Satışın hemen ardından iktidara yakın bir çizgiye giren medya grubunda onlarca gazeteci de işinden olmuştu. İki kurumdan gönderilen isimler arasında, Ahu Özyurt, Ebru Baki, Saynur Tezel, Duygu Demirdağ, Süleyman Sarılar, Erdoğan Aktaş, Ali Güven, Aslı Öymen, Cansel Poyraz Akyol, Alişer Delek, Ali Obuz bulunuyordu.

Artık CNN Türk ve Hürriyet’in yaptığı haberlerde de kadro değişikliğinin yansımaları dikkat çekiyor.

Öyle ki TGRT ve Türkiye gazetesini de bünyesinde barındıran, Işıkçılar tarikatına yakın İhlas Grubu'nun eski yöneticisi, Doğan Gazetecilik AŞ İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal’ın ardından, Hürriyet’e ve CNN Türk’e TGRT kökenli gazeteciler atandı.

İlk adımlar en tepeden başladı. CNN TÜRK Genel Müdürlüğü koltuğuna TGRT kökenli Bora Bayraktar oturtuldu. CNN Türk Haber Koordinatörü Ali Güven görevden alınarak yerine TGRT-İHA kökenli İrfan Sapmaz getirildi. Kanal D ve CNN Türk Ankara temsilciliğine de TGRT kökenli iki isim olan Ercan Gürses ve Dicle Canova getirildi. Hürriyet İnternet’in başına da TGRT kökenli Bülent Ayanoğlu getirilmişti. Kanal D Haber’in başına Ramazan Kurnaz getirildi. Kurnaz da TGRT-İHA kökenli olmasıyla biliniyor.