Akit TV'de Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Pazar Manşeti programında Ayasofya kararının ardından hilafetin de geri getirilmesi gerektiği savunuldu.
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının bulunduğu 1934 tarihli bakanlar kurulu kararının iptal edilerek Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması ardından gerici Akit TV’den skandal bir talep geldi. Kanalda yayınlanan programda, hilafetin de geri getirilmesi savunuldu.

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Böylece Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasının önü açılmış oldu. Ayasofya'da ilk namazın 24 Temmuz'da kılınacağı belirtilmişti.

 Akit TV'de Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Pazar Manşeti programında ise dikkat çeken sözler sarf edildi.

Musa Biçkioğlu'nun konuk edildiği programda Ayasofya konusu ele alındı.

Fatin Dağıstanlı, Ayasofya ile ilgili olarak, “Şu mesaj önemliydi. Bunun arkasına bir Hilafet gelmeli. Ben bunu önemsiyorum çünkü. Ki siz çok iyi analiz ettiniz. Bunun hem siyasal hem ekonomik çok büyük bir getirisi de olacak. Hem de ümmet için de önemli bir gelişme olacak” ifadelerini kullanırken, Musa Biçkioğlu ise, "Bir Hilafet müessesemiz vardı, der Müslümanlar bizimle karşılaştıklarında. Siz bu Hilafet müessesesini evet taşıdınız, hakkını verdiniz ama yok ettiniz, ortadan kaldırdınız diye bir suçlama da var bize yönelik. Bu suçlamadan kurtulmanın zamanı da geldi" diye belirtti.