GERÇEK GÜNDEM - ANKA Haber Ajansı'ndan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs'ta Anıtkabir'e yapacağı ziyarete ilişkin görüntülere ilişkin bulunduğu iddialara yanıt verildi.

ANKA Haber Ajansı'ndan Selvi'nin “CHP’de birileri Kemal Bey’i sabote mi etmeye çalışıyor” iddiaları hakkında yapılan açıklama şöyle:

ABDULKADİR SELVİ NE YAZMIŞTI?

CHP’DE BİRİLERİ KEMAL BEY’İ SABOTE Mİ EDİYOR?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugün yayınlanan yazısında ANKA ile ilgili şu iddialarla bulunmuştu:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 19 Mayıs günü Anıtkabir’de güneş altında tek başına 18 dakika beklediği görüntüler, CHP’ye yakın ANKA ajansı tarafından servis edildi. ANKA ajansı, birkaç el değiştirdikten sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’a yakın bir grup tarafından satın alındı. Teknik donanımı güçlendirildi, CHP’nin mitinglerini, genel merkezin faaliyetlerini tek merkezden yayına çıkarabilecek bir ajansa dönüştürüldü. ANKA ve KRT’yi Tuncay Özkan’a yakın bir ekip yönetiyor ve bir anlamda CHP’nin resmi ajansı gibi faaliyet gösteriyor. Bir de CHP’ye yakın Halk TV var.

Eğer ANKA o görüntüleri servis etmese Kılıçdaroğlu’nun Anıtkabir’de düştüğü durumun kimse farkında olamayacaktı. Sanki bu yetmiyormuş gibi, ANKA aynı gün birkaç saat arayla bu kez Kılıçdaroğlu’na alınan yeni makam aracının görüntülerini yayınladı. Kılıçdaroğlu iktidarı lüks makam araçları üzerinden vurmaya çalışırken, adeta “Bak senin bindiğin makam aracı da öyle fakir fukara işi değil, 2 trilyonluk araca biniyorsun” denildi. Algı oluşturmak için, Anıtkabir’deki yalnız adam görüntüsü ve lüks makam aracından bir kare yeter. Önceleri pek ihtimal vermiyordum ama artık “CHP’de birileri Kemal Bey’i sabote mi etmeye çalışıyor” diye ciddi ciddi düşünüyorum."