2 yıl süreyle Genel Yayın Yönetmenliği görevini yaptığı Haber Global ile geçtiğimiz günlerde istifa ederek yollarını ayıran televizyon dünyasının başarılı ismi Erdoğan Aktaş'ın yeni adresi belli oldu.

Aktaş, daha önce Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptığı Habertürk TV ile anlaştı.

Deneyimli gazeteci Habertürk TV'de ana haber formatında bir programa imza atacak.

Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ'ın teklifiyle Habertürk TV'ye dönüş yapan Erdoğan Aktaş'ın hazırlayıp sunacağı programın önümüzdeki hafta yayında olması planlanıyordu.

Ancak 33 askerimizin şehit düştüğü İdlib saldırısı nedeniyle Aktaş'ın bu geceden itibaren ekranlarda olması kararı alındı.

Bu akşam özel bir yayınla Habertürk TV izleyicisinin karşısına çıkacak olan Aktaş'ın ana haber formatındaki yeni programı ise hafta içi hergün 23.00-01.00 saatleri arasında yayınlanacak. Aktaş'ın hazırlayıp sunacağı programda hem haber paketleri yer alacak, hem de gündemdeki konular stüdyo konuklarıyla masaya yatırılacak.

ERDOĞAN AKTAŞ KİMDİR?

1967 doğumlu gazeteci, yazar Erdoğan Aktaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunu. Üniversite döneminde Güneş Gazetesinde muhabir olarak çalışma hayatına atıldı. Ardından Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak görev yaptı.

Aktaş, 1993 yılından bu yana televizyon haberciliği ve programcılığı alanında çeşitli kanallarda görev aldı.

Erdoğan Aktaş, 8 sene süreyle görev yaptığı NTV’de 1999-2005 seneleri arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu.

2005-2008 yılları arasında Star TV Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapan Erdoğan Aktaş; 2008’de Habertürk Genel Yayın Yönetmeni, 2009 yılında ise A Haber Kurucu Genel Müdür ve ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.Bu arada yine A Haber kanalında “Memleket Meselesi” ve “90’a” programlarını hazırlayıp sundu.

1 Ocak 2016'da CNN Türk'ün Genel Müdürü oldu. 2018'in Mayıs ayında kanalla yolları ayrıldı.

Aktaş 9 Ekim 2018 tarihinden 31 Ocak 2020 tarihine kadar Haber Global kanalının Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttü.