Halk TV'de yayınlanan Şimdiki Zaman adlı programda AKP'li Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Burhan Kuzu hakkında medyaya yansıyan uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti'nin serbest bırakılması için yaptığı girişimler masaya yatırıldı.

YAYINA BAĞLANMADI

Programın sunucusu Gürkan Hacır ile konuklar İsmail Saymaz ve Barış Yarkadaş, Burhan Kuzu'nun yayına bağlanıp cevap hakkını kullanabileceğini tam dört kez söyledi. Hacır, yayın öncesi Burhan Kuzu'yu aradığını, telefonunu açan asistanına Kuzu'nun yayına katılabileceğini söylediğini de aktardı.

YAYINDAN SONRA TWEET ATTI

Ancak buna rağmen Burhan Kuzu yayına katılmadı. Yayın sırasında herhangi bir tweet de atmadı. Kuzu, yayın bittikten sonra saat 01.30 sularında HALK TV ekibine "Tetikçisiniz" diyerek cevap verdi.

Kuzu şunları yazdı:

"İsmail Saymaz ve Barış Yarkadaş,sizin yaptığınızın adı gazetecilik değil tetikçiliktir.Zindaşti konusu, şahsıma karşı yürütülen ve AK Parti’ye zarar vermek istenen bir FETÖ kumpasıdır. Hiçbir hakimi arayıp baskı kurmadım. Ortada bir mahkeme kararı mı var? Yargısız infaz yapmayın."

JET CEVAP

Kuzu'nun bu tweetine ise cevap gecikmedi. Hacır, Yarkadaş ve Saymaz, AKP'li Burhan Kuzu'ya cevap olarak şunları yazdı:

BARIŞ YARKADAŞ: Bu boş laflara cevap vermeye gerek bile yok... Kimin kim için tetikçilik yaptığı gün gibi ortada... Dün gece @halktvcomtr 'deki yayında en az on kez "Yayına bağlanın" çağrısı yaptık. Kendine güveniyorsan, yayına bağlanır konuşurdun. Söyleyecek bir şeyin olmadığı için kaçtın...

İSMAİL SAYMAZ: Burhan bey, hakkınızdaki iddialar Hakimler Savcılar Kurulu müfettişlerinin ifade tutanaklarında var. Müfettişlere ifade veren iki hakim ve bir savcı, telefonla baskı kurduğunuzu söylüyor.
Bu hakim ve savcılar hala görevde...
Üstelik biz yayından önce yanıt hakkı için sizi aradık.

GÜRKAN HACIR: İsmail gerekeni yazmış. Ama ben de ekleyeyim. Burhan bey sizi defalarca aradım. Ayrıca programda da defalarca çağrı yaptık. Neresi yargısız infaz?