Giresun Eynesil'de Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümüyle ilgili meclis komisyonu çalışmalarını izleyen gazeteciler ve baba Şaban Vatan hakkında karar çıktı.

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümüne ilişkin Giresun Eynesil’de TBMM komisyonu çalışmalarını takip eden gazeteci Canan Coşkun ve belgesel yönetmeni Kazım Kızıl’ın ifadeleri alındı. Coşkun, Kızıl ile gözaltındaki Tuba Demir ve Şaban Vatan sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti.

Gazeteci Tunca Öğreten, Canan Coşkun, Tuba Demir, Kazım Kızıl ve Şaban Vatan'ın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını duyurdu. 

YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

Şaban Vatan hakkında soruşturmanın tanığı Mürsel Küçükal'ın evine yaklaşmama kararı verilirken, 3 kişi hakkında ise yurt dışı çıkış yasağı konuldu. 

Adliye çıkışı açıklamalarda bulunan Şaban Vatan, "Mürsel Küçükal'ın cumartesi akşamı ifade değiştirdiğini öğrendim. Bunun üzerine Giresun Emniyet Müdürlüğüne giderek bilgi almaya gayret gösterdim. Mürsel Küçükal ile asla muhatap olmak istemedim. Onu birileri evimin oraya getirmişti. O esnada bende kızımın mezarlığından gelmiştim. Ben sadece ricada bulundum, 'O ifade durumunu anlatırmısın' dedim. Bu anın kamera kayıtları da var. Ben hiçbir zaman yargıya zarar getirecek durumların içerisine bulunmadan kızımın adaletinin hakkaniyetinin sağlanması için mücadele ettim ve edeceğim" dedi.