Süper Lig'in 10. haftasında oynanan Kayserispor - Fenerbahçe maçı sonrasında CNN Türk ekranlarında yaptığı değerlendirmelerle dikkat çeken Serdar Ali Çelikler'in görevine son verildiği belirtildi.

Serdar Ali Çelikler söz konusu programda şu değerlendirmelerde bulunmuştu:

"Fenerbahçe lider olamadı. Allah'a şükür Türk futbolu kurtuldu. Ligimiz sütten çıkmış ak kaşık. Fenerbahçe bugün yenseydi ligimiz şaibeli, rezil, organize ve iğrenç bir lig olacaktı. 3 Temmuz komplo, kumpas değilse o zaman 15 Temmuz'da darbe değildi diyeceksin. Burada bir organize iş olduysa eğer MİT krizinden 15 Temmuz'a kadar sürmüştür. Bir tanesini ayırmak diye bir şey yok. Kimse karnından konuşmayacak."

Serdar Ali Çelikler

Medyaradar'ın haberine göre, bu açıklamasının ardından Çelikler'in CNN Turk ve aynı medya grubundaki Misli TV'deki görevine son verildi.

Çelikler ayrılığını sosyal medyadan böyle duyurdu:

NİĞDELİOĞLU: FENERBAHÇELİ İSEN EKMEK YOK

CNN Türk’teki spor programına veda eden Çelikler için, bir süre önce TRT Spor’dan ayrılan gazeteci Feridun Niğdelioğlu twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Bu medyada FENERBAHÇELİ isen ekmek yok

Serdar Ali Çelikler de sonunda ekmeğinden edildi..
Sebebi “3 Temmuz bal gibi KUMPASTIR” demesi

Bir gurupta ağzına geleni söyleyenler, Fenerbahçe’yi karalayanlar işlerine devam edebiliyor ne ala!

BU YOLDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN

SERDAR ALİ ÇELİKLER KİMDİR?

Habertürk Gazetesi'nde köşe yazarlığı da yapan Serdar Ali Çelikler, Fotomaç Genel Yayın Yönetmenliği ve Sabah Spor Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştu. Gülin Yıldırımkaya ile evli olan Serdar Ali Çelikler'in Yaz isminde bir kız evladı var.