GERÇEK GÜNDEM AKP'li Binali Yıldırım 14 sosyal medya paylaşımına erişime engelleme kararı aldırttı. Sansürü Barış Yarkadaş duyurdu.

CHP 26. Dönem milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Binali Yıldırım'ın başvurusu üzerine İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 14 ayrı paylaşıma erişim yasağı getirildiğini açıkladı. 

Erişime engellenen linkler arasında yer alan haberlerden birinin Binali Yıldırım'ın aldırdığı bir başka engelletme kararı olması ise sansürün geldiği boyutları göz önüne serdi.  

İTİRAZ EDECEK

Yarkadaş sansür kararına itiraz edeceğini belirtti; "AKP'li Binali Yıldırım, aralarında benim de bir tweetimin olduğu 14 ayrı paylaşım hakkında Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği'nden erişim engeli kararı aldırtmış. @t24 @cumhuriyetgzt @evrenselgzt ve @yurtgazetesi 'nde yer alan haberler de sansürden payını almış. İtiraz edeceğim." 

Yarkadaş engelleme kararları arasında yer alan erişime engelleme kararına dikkat çekti. Yarkadaş, "2- Binali Yıldırım'ın avukatları, hızlarını alamamış, @yurtgazetesi
'nde daha önce engellettikleri bir habere dair yapılan habere de erişim engeli kararı aldırtmış. Yani; sansür yapıldığına ilişkin haber de sansüre uğramış. Sansürde sınır yok..." diye yazdı. 

BİNALİ YILDIRIM'IN ENGELLETTİĞİ 14 LİNK ŞÖYLE;