Sunucu Seren Serengil magazin dünyasında bir erkeğin sevgilisiyle ayrıldıktan sonra sevgilisinin annesiyle birlikte olduğunu ima eden bir paylaşım yapınca davalık oldu.

Sabah'tan Atakan Irmak'ın özel haberine göre, ünlü sunucu Seren Serengil magazin dünyasında bir erkeğin sevgilisiyle ayrıldıktan sonra sevgilisinin annesiyle birlikte olduğunu ima eden bir paylaşım yaptı. 

Serengil'in söz konusu paylaşımı ünlü iş insanı Can Tanrıyar'ı rahatsız etti. Çünkü iddiaya göre Can Tanrıyar'ın eski sevgilisi Petek Dinçöz'ün annesiyle ilişki yaşadığı yıllar önce iddia edilmiş, Tanrıyar söz konusu iddialar sonrası yüklü miktarda tazminatlar kazanmıştı.

"İFTİRA ATANLARDAN TAZMİNAT KAZANDIM"

Can Tanrıyar, Seren Serengil'in paylaşımı sonrası savcılığa başvurarak şikâyetçi oldu. Şikâyet dilekçesinde Serengil'in iddia ettiği kişinin kendisi olduğunu, yıllar önce ortaya atılan bu iddia nedeniyle kişilik haklarının zedelendiğini ve iddiayı ortaya atan magazin camiasından yüklü miktarda tazminat kazandığını anlattı.

"ESKİ ERKEK ARKADAŞIMI KAST ETMİŞTİM"

Şikâyet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan Serengil, kast ettiği kişinin Can Tanrıyar olmadığını, eski erkek arkadaşını kastettiğini beyan ederek suçlamayı reddetti.

2,5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Seren Serengil'in paylaştığı mesajda hakaret içerikli sözler sarf edildiğini belirterek 2,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Serengil ve eski eşi Yaşar İpek hakkında geçtiğimiz günlerde yeni bir dava açılmıştı. Eski İpek çifti Serengil'in eski sevgilisi Özay Bakır'ı tehdit ettikleri ileri sürülmüş Bakır eski İpek çiftini affetmemişti.