Oyuncu Oktay Kaynarca, Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’u darp ettiği olayla ilgili yaptığı açıklamaya dikkat çekmişti. Güven, sürecin beklenmesi gerektiğini belirten ifadeler kullanmıştı. Kaynarca da bu durumu önemsediğini vurgulayarak, şöyle konuşmuştu:

“Tabii ki herkesin söylediği gibi şiddete karşıyız, şiddetin her türlüsüne karşıyız. Ama Ozan Güven’in açıklaması var. O açıklamada da diyor ki, ‘Lütfen sürece saygı gösterin, bu yargılama, soruşturma sürecine saygı gösterin. Ondan sonra hep birlikte durumu değerlendirelim diyor. Yani bu durumla ilgili kamuoyunu meşgul ettiğine dair özür diledi.”

Oktay Kaynarca açıklamasının tepki çekmesinin ardından Kanal D’de sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına ünlü oyuncu  telefonla bağlandı.

Hakkında yapılan eleştirilere yanıt veren Kaynarca, “Ozan Güven’in sözlerine hak vermemek elde değil” sözlerine açıklama getirdi.

Konuşmalarının çarpıtılmasına sinirlenen Kaynarca, bundan sonra gazetecilerle röportaj yapmayacağını belirtti.

Ozan Güven’in şiddet uyguladığı haberleri ile ilgili de “Artık bu konudan çok sıkıldım, siz sıkılmadınız mı?” diyerek tepki gösterdi.