Oruç tuttuğumuz bu günlerde güzel kitaplar okumak ve bu kitapları okuyarak zamanınızı daha güzel bir şekilde geçirmek istiyorsanız eğer, bugün önerilerimiz ile birlikte sizlerde en güzel şekilde okunacak kitapları bir arada bulabileceksiniz. İslam dini hem Kuran-I Kerim ve hemde İslam Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (sav) efendimiz ile anlaşılır.

Müslüman birinin nasıl yaşaması gerektiğini bilmesi ve hem kendisi, hemde çevresi için buna uygun olarak yaşaması oldukça önemlidir. İşte bu önemi İslam Peygamberi kitabı sayesinde en güzel şekilde görme şansına sahip olacaksınız.

Peygamber efendimizin, günlük yaşantısının, çocuklar, eşler, arkadaşları ile aralarında olan bağları da gene kitap üzerinden görmüş olacaksınız. Bu kitabı hem BKM Kitap uygulamasından ve hemde www.bkmkitap.com sitesinden satın alabilirsiniz.

Müslüman İçin İlim Nedir ? 

Müslümanlık sanki dünya için değil, sadece ahiret için varmış gibi algılanıyor. Bu yanlıştır, bunu sizlere bu şekilde söyleyende yanlış söylemiştir. İnsanların dünyasını doğru bir şekilde tanımak ve insanlar ile doğru bir bağ kurmak oldukça önemli olmaktadır. İşte bu öneme göre Müslüman için gerekli olan ilmi öğrenmeleri yani dünya için de yaşamaları gerekmektedir.

 İlmin Fazileti sayesinde bir çok farklı bilgiyi alacak ve almış olduğunuz bu bilgilere göre İlim üzerine çalışmalarınızı daha güzel bir şekilde yapmış olacaksınız. Peygamber Efendimiz bu konularda "Kim, ilim isteğiyle bir yola girerse, Allah da O kimseye cennete giden yolu açar." Sonuç olarak Müslüman olmak, hem güzel ahlaka sahip olmak, hem ilim sahibi olmak, hem insanlığa faydalı olmak demektir. İşte İlmin Fazileti kitabı sayesinde İmam-ı Gazalinin bu konuda söylediklerini de net olarak görmüş ve öğrenmiş olacaksınız. 

Müslüman Gençler İçin Diriliş

Sezai Karakoç Türkiye'de ki en önemli İslami romanı yazmış yazarların başında gelmektedir. Her Müslüman gencin okuması önemli olan Diriliş Neslinin Amentüsü kitabından, Müslüman ahlakını öğrenecek ve nasıl yaşanması gerektiğini de eksiksiz bir şekilde anlamış olacaksınız. Buna göre bir Müslüman gibi yaşamanın önemini de çok daha iyi bir şekilde görerek, her zaman Müslümanların önemli olduğunu ve buna öneme uygun olarak nasıl yaşamaları gerektiğini, ilmi ve ahlaki açıdan da ele alacaksınız. Bunları Diriliş Neslinin Amentüsü kitabından detaylıca öğrenebilir ve okuyabilirsiniz. 

En Uyguna Kitap Satın Alın

Aradığınız kitapları daha kolay bir şekilde bulmak istiyorsanız eğer, bunun için Türkiye'nin en büyük kitapçısı olan BKM Kitap size yeter. Üstelik çeşitli kampanyaları ile birlikte, çok daha uygun fiyatlara kitaplar satın alabiliyorsunuz.

Fırsat Severler İçin Mobil Kütüphane

Türkiye'nin en uygun fiyatlı kitap sitesi BKM Kitap, mobil kullanıcılarına hızlı alışveriş imkanı sağlıyor... Hemen mobil uygulamamızı indirerek kaçırılmayacak fırsatlardan sen de yararlan!

#kitap #kampanya #bkmkitap

Mobil uygulama için: bit.ly/bkmuygulama

SPONSURLU İÇERİK