Perşembe günü yayınlanan çocukluklara yönelik dijital okuma anketi bulgularına göre, Çinli çocuklar geçen yıl kişi başına 40 elektronik kitap okudular.

Ankete göre, 2018'de çocuk dijital okuma piyasasında 250 milyon potansiyel kullanıcı vardı ve bu rakam 500 milyar yuana (73,7 milyar ABD doları) ulaşan bir pazar yarattı.

Anket, hayvanların çocuk okuyucular arasında en popüler hikaye kahramanı olduğu ortaya çıkardı ve hayvan temalı kitaplar çocuklar tarafından okunan tüm e-kitapların yaklaşık yüzde 80'ini oluşturdu. Çince içerikli e-kitaplar ise çocuklar tarafından daha fazla tercih edildi.

Geçen yıl giderek artan bir şekilde 1990'dan sonra doğan Çinli ebeveynler, çocukları için dijital kitap satın alma konusunda daha istekli davrandılar ve dijital okuma konusunda da daha açık oldular.

Anket sonuçları çoğunlukla Şangay ve Beijing’li ebeveynlerin çocukları için e-kitaba daha çok para harcadıklarını gösteriyor.

Çin Basın ve Yayın Akademisi ve çevrimiçi okuma web sitesi KaDa Story tarafından yürütülen ankette, dört yıl boyunca 20 milyon KaDa kullanıcısından elde edilen 5 milyar kayıt kullanıldı. (Çin Uluslararası Radyosu)