Kozyatağı Acıbadem Hastanesi'nde ressam Dilek Saraçoğlu'nun eserlerinin sergilendiği "Kadınsal Haller" resim sergisi 30 Nisan'a kadar kapılarını sanatseverlere açıyor.

Bir ressamın gözünden, üstelik kadın bir ressamın gözünden kadınların hallerinin anlatıldığı eserler için Dilek Saraçoğlu şu ifadeleri kullanıyor:

"Sergimde kadınsal halleri anlatmaya çalıştım. Sevecenliği, kızgınlığı, tutkulu aşkı, savaşçılığı hatta bedensel değişimlerin getirdiği ruhsal halleri. Etrafımdaki insanları sürekli gözlemler ve notlar alırım. Sonra eskizler yapmaya başlar tekrar tekrar denerim; aklımdaki, hayalimdeki tablo oturuncaya kadar. Tuvalimin karşısına geçtiğim an zaman akıp gitmeye ve tesmim şekillenmeye başlar teknik ve renkler o anki ruh halimi aslında anlatır."

Dilek Saraçoğlu kimdir?

1970 İstanbul da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünü bitirdi. Marmara Üniversitesinden Pedagojik Formasyon aldı. Moda tasarımı ile iş hayatına atıldı.

2014 yılından itibarende Ebulfez Ferecoğlu Atölyesinde resim eğitimi almaktadır. 2016/2020 yılları arasında bir çok karma sergiye katıldı ve sanal sergiler açtı. Son olarak Saraçaoğlıu, Kozyatağı Acıbadem Hastanesinin davetiyle kiiisel sergisini açmıştır. Nisan sonuna kadar sergi devam edecektir.