8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için düzenlenen ve Hülya Koçyiğit'in başkanlığını üstlendiği 'Yarınlara Kalsın' kısa film senaryosu yarışmasının başvuruları başladı.

Döğücü, yarışmanın amacını açıkladı

Yarışmaya ilişkin açıklama yapan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, hem kadınların toplumdaki yerinin farkındalığını arttırmak olduğunu hem de Türkiye'nin kültür sanat alanına bir iz bırakmak adına böyle bir proje hazırladıklarını ifade etti. 

Yarışmanın başlığına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Döğücü, ''Kültürümüz, sanatımız ve bütün değerlerimizle yarınlara kalacak bir film çalışması yapmak istiyoruz. Çünkü kadim bir tarihe sahip çok güzel bir ülkemiz var. Yaşanmışlıkların gençlerimize, bizden sonraki kuşaklara anlatılması, aktarılması çok önemli" ifadelerini kullandı.

Döğücü ayrıca, ''Onun için inşallah gençlerimize, sinemaseverlere yönelik bir senaryo yarışması düzenliyoruz. Çok değerli jüri üyelerimiz var. Bu konunun uzmanları olarak güzel eserleri bir bir seçecekler. Hülya Koçyiğit gibi, İpek Tuzcuoğlu gibi sinemamıza, kültürümüze çok güzel eserler bırakmış oyuncularımızın olduğu 9 kişilik bir jüri heyetimiz var. Onların seçmiş oldukları bu kısa film senaryolarında birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin ve üçüncüye de 5 bin lira ödül vereceğiz" sözlerini sarf etti.

Son başvuru 30 Nisan

'Yarınlara kalsın' yarışmasının son başvuru tarihi ise 30 Nisan olarak açıklandı. 

Yarışma jürisi kimlerden oluşuyor?

Başkanlığını Hülya Koçyiğit'in üstlendiği yarışmanın jüresinde, Derviş Zaim, İpek Tuzcuoğlu, Nazif Tunç, Hilal Çelenk, Muhammed Emre Kaya, Elif Sude Hamamcı, Mustafa Burak Doğu ve Yeşim Tonbaz yer alıyor.