Bu yıl pandemi nedeniyle ertelenen 27. İstanbul Caz Festivali, 2-14 Eylül arasında açık hava mekanlarda, 4 Eylül-16 Ekim arasında ise çevrimiçi platformda izleyicisiyle buluşacak.

Festival, 2-14 Eylül arasında Türkiye'den yıldız isimlerden yeni keşiflere birçok sanatçıyı hem İstanbul'un en sevilen açık hava mekânlarında hem de çevrimiçi platformunda ağırlayacak. Dileyenler konserleri iki gün arayla çevrimiçi platformdan, bilet satın alarak izleyebilecek.

VAZGEÇİLMEZ İHTİYAÇ

Dijital yayına açılan konserlere 45 gün boyunca Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden erişilebilecek. Çevrimiçi platformun adresi ve ayrıntılı bilgiler daha sonra paylaşılacak. İstanbul Caz Festivali'ni bu yıl yaşanan zorlu şartlara rağmen gerçekleştirme kararı, müzisyen ve müzik sektörü emekçilerini desteklemek ve aynı zamanda kültürel faaliyetlerin sürekliliğini sağlayabilmek amacıyla alındı.

Düzenlenecek konser ve konserlerin çevrimiçi gösterimleriyle kültür ve sanat yaşamının her koşulda vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunun altı çizilirken sanatçılar ve izleyicilerin yeniden buluşması sayesinde sanatsal üretimin de teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Festivali hayata geçirme kararı, kültür ve sanat alanındaki kurumsal sürdürülebilirlik adına da önem taşıyor. Kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen festival, bu vesileyle izleyicilerini bu zor dönemde hem sanatçıları hem de sektör emekçilerini desteklemeye davet ediyor.

İŞTE FESTİVAL PROGRAMI

– Selen Gülün Quintet feat. Sibel Köse & Ece Göksu, 2 Eylül Çarşamba 21.30, Sultan Park – Swissotel The Bosphorus

– Can Güngör, 3 Eylül Perşembe 21.30, Swissotel The Bosphorus

– Baba Zula // Make Mama Proud, 7 Eylül Pazartesi 20.00, Feriye

– Ayyuka // Pitohui // Yasak Helva,  8 Eylül Salı, 18.30, Feriye

– Islandman //Tuğçe Şenoğul // Guguo – 9 Eylül Çarşamba 18.30, Feriye

– Kardeş Türküler ve konuklar Tuluğ Tırpan & Elina Duni // Andalusia Trio, 10 Eylül Perşembe 20.00, İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi Kuruçeşme

– Bilal Karaman's MANOUCHE A LA TURCA feat. Muhammed Yıldırır & Ramazan Sesler // Büşra Kayıkçı – 11 Eylül Cuma, 20.00,  İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi Kuruçeşme

– Jülide Özçelik // Bilge Günaydın Quintet  “Daydream” – 14 Eylül Pazartesi, 20.00, The Marmara Esma Sultan Yalısı