The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman dizinin 11. sezonunun çizgi romanlardan epey farklı olacağını söylüyor. 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle dizinin 11. sezonunun ne zaman yayımlanacağına yönelik belirsizlik devam ederken 10. sezonun finalinin 4 Ekim’de yayımlanacağı açıklanmıştı. Ayrıca 10. sezona dair 6 “bonus” bölümün hazırlanması planlanıyor.

Özellikle hikayenin en önemli karakterlerinden Rick Grimes’ın 9. sezonda ayrılmasının ardından hikaye çizgi romandaki seyrinden daha da uzaklaşmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Çizgi romanda Rick, 192. sayıda öldürülüyordu. Dizi geldiği nokta itibarıyla 192. sayıya henüz ulaşmıştı. Rick’in başından geçen olaylar Kirkman’ın üzerinde çalıştığını doğruladığı film üçlemesinde ele alınacak. 

Öte yandan Rick Grimes’ın diziden ayrılmasının ardından gelecek sezonda çizgi romandaki akıştan daha da sapılacağı beklenebilir.

Screen Rant'in haberine göre San Diego Comic-Con@Home etkinliğinin soru-cevap kısmında hayranların merak ettiği konuları yanıtlayan Kirkman, özellikle Rick’in yokluğunun “belli başlı hikayelerin değişeceği” anlamına geldiğini ve bundan “fazlasıyla heyecan duyduğunu” söyledi. 

Kirkman ayrıca Maggie karakterin döneceğini, Carol ve Daryl karakterlerine dair önemli gelişmelerin olacağını doğruladı.

The Walking Dead’in 11. sezonundan neler bekleyebiliriz? Maggie hakkında daha fazla şey. Lauren Cohan geri dönüyor. Daryl ve Carol karakterlerine dair planlanan çok iyi hikayeler var. Dizide Rick Grimes artık yok, dolayısıyla bazı hikayeler değişecek ve bundan fazlasıyla heyecan duyuyorum. Ama yine de çizgi romanda yaşananlara yeni, ilginç ve farklı yollardan ilerleyeceğiz.

Dizi açısından çizgi romandan ayrılan noktalar fazlasıyla önemli çünkü örneğin Daryl karakteri çizgi romanlarda yer almıyor bile. Daryl karakteri kendisini canlandıran Norman Reedus’un seçmelerdeki etkileyici performansının ardından yaratıldı. 

Daryl dizide en çok sevilen ve en önemli karakterlerden biri. Kirkman, 11. sezonun Daryl açısından enteresan olayları beraberinde getireceğini belirtiyor. 

Öte yandan The Walking Dead’in 10. sezonunun finalinin dizinin yeni ‘spinoff’u (orijinal yapımdaki bir konuya ya da karaktere odaklanan yan ürün -ed.n) The Walking Dead: World Beyond’da geçecek olayları şekillendireceği aktarıldı. World Beyond, The Walking Dead evreninde geçecek üçüncü dizi olacak. 

The Walking Dead’in genişletilmiş 10. sezonunun ( ve 11. sezonunun) çizgi romandaki Commonwealth grubuna odaklanacağı belirtiliyor. Commonwealth dizideki pek çok karakter açısından denklemleri bütünüyle değiştiren bir etki yaratacak.  (Independent Türkçe, Screen Rant)