30 saniyelik konuşmasında suç rekoru kıran Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AKP Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu, tepkilerin büyümesi üzerine çark etti. Sosyal medyadan bir video ile açıklama yapan Tevfik Göksu, Trabzonlulara hakaret etmediğini öne sürdü.

Yapılanın algı operasyonu olduğunu öne süren Göksu basını suçladı. 

Göksu, "Pazartesi günü burada yaptığım bir konuşma var. Bu konuşmada 'bir Yunan gazetesinin attığı manşet' diye bir şey söylemiştim. Bu manşet bana ait manşet değil. Yunan gazetesi tarafından atılmış bir manşet. Manşette diyor ki İstanbul'u bir Yunun fethetti. Ben sadece bu manşetten yola çıkarak bir değerlendirme yaptım ve 'Bu kim' dedim. Benim cümlemde ne Trabzon ne Trabzon'a ilişkin bir değerlendirme var. Hele hele Trabzonlu kardeşlerimizle ilgili basında çıkan bir takım algı operasyonlarıyla yürütülmek istenen o benzetmeler bana ait benzetmeler değil. O sadece belli troller tarafından algı operasyonu yapılmak için dizayn edilmiş şeylerdir" dedi.

"TRABZONLA İLGİLİ BİR TANE DAHİ CÜMLE GÖREMEYECEKSİNİZ" 

"Bahsi geçen konuda benim ağzımdan çıkmış Trabzonla ilgili herhangi bir cümle, beyan bulunmamaktadır" diyen Göksu, "Bu toprakların kardeşliği, birliği hepimiz için çok önemlidir. Ayrımız, gayrımız yoktur. Bizim için Trabzon ne kadar kıymetliyse Diyarbakır o kadar kıymetlidir. Diyarbakır ne kadar kıymetliyse Tekirdağ o kadar kıymetlidir. Asla ayrım yapamayız. Bizim inancımızda siyaset anlayışımızda bu anlamda ne mikro ne makro milliyetçilik anlamında üzerinde duracağımız bir konu yoktur. Buradan algı operasyonu yaparak 23 Haziran için özel gayret yapanlara diyorum ki benim ağzımdan çıkmamış konuda bir yargılama yapmak sizin açınızdan faydası yoktur. Bütün Trabzonlu kardeşlerimize şunu söylüyorum. Benim konuşma metnimi baştan sona dinleyin. Bana ait orada Trabzonla ilgili bir tane dahi cümle göremeyeceksiniz" diye konuştu.

İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Tevfik Göksu daha sonra İmamoğlu’nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” demişti. Göksu'nun bu sözleri çok tepki çekti.