AKP'li Çekmeköy Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün acil ihtiyaç olduğunu belirterek ilkokul veya ortaokul alanı olmasını talep ettiği araziyi satışa çıkardı.

AKP’li Çekmeköy Belediyesi’nin 16 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, Hamidiye Mahallesi’nde bulunan 7 bin 29 metrekare büyüklüğündeki arazi ihaleyle satılacak.

CHP'DEN AÇIKLAMA

CHP Çekmeköy'den yapılan açıklamada, karara Büyükşehir ve askı sürecinde itiraz edildiği ve konunun takip edildiği belirtildi.

CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş'ın yaptığı açıklama şöyle;

Adı geçen arsa daha önce belediye hizmet alanı idi. Plan değişikliği ile özel okul alanı haline getirdi. İlçe başkanımız Hüseyin Kızıldaş iki ayrı dava açarak planın iptal edilmesini ve yürütmenin durdurulmasını talep etti. 19.09.2018 tarihinde Mahkeme yürütmeyi durdurdu, oybirliğiyle kararı iptal etti. Bu karar üzerine önce Çekmeköy belediyesinden, sosyal tesis alanına geçirilmesi yönünde karar alındı. Bir süre sonra cHP’nin muhalefetine rağmen özel okul alanına dönüştürüldü. Biz bu karara Büyükşehir ve askı sürecinde itiraz ettik, konuyu takip ediyoruz. Değişik zamanlarda milli eğitime verilmesi yönünde Çekmeköy belediyesine önergeler verdik.