Esenyurt eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, kendini eleştirenlere çok sert çıkıştı. "Aptallar konuşacak elbette" diyen Kadıoğlu, kendi döneminde yapılan hizmetleri sıraladı, "Bunları siz yaşayanlar için yaptım ve şuan ben yokum. Siz istifade ediyorsunuz, üstüne üstelik aileme, eşime varıncaya kadar hayasızca küfür ediyorsunuz. Size bunu hesabını sormak bana zor mu sanıyorsunuz! Çok kolay ama yargı gerekeni yapar" ifadelerini kullandı.

2017 yılında sağlık nedenlerini gerekçe göstererek istifa eden Esenyurt eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, kendisine yöneltilen eleştirilere çok sert cevap verdi.

Gazete Damga'nn haberine göre, bir milletvekilinin isminin verildiği yerleri eleştirmesini, "O Kandil temsilcisi bu işlere burnunu sokmasa iyi olur. Ben bu beldeyi yokluklardan bu hale getirirken tam 2 binden fazla eser yaparak, Türkiye'nin en büyük ilçesi yaptım. Aptallar konuşacak elbette" tepkisini gösterdi.

Hayasızca küfrediyorsunuz

"2009'dan 2019'a kadar bu ilçeye gelen 600 bin kişi aptal değil" diyen Kadıoğlu, "Türkiye'de bir başka örneği yok. Şimdi bazı siyaset yalakaları birilerine yaranmak için laf ediyor. Bu ilçede attığınız her adım, gittiğiniz her yol, geçtiğiniz her köprü, baktığınız elektrik lambaları, yaktığınız doğalgaz, o bana ve eşime küfrettiğiniz telefonunuzun fiber alt yapısı, oturduğunuz eviniz, hastaneler, sağlık ocakları, muhtarlıklar, o devasa şehir parkları, kütüphaneler, kültür merkezleri, statlar, spor sahaları, spor merkezleri kapalı pazarlar, otoparklar, cem evleri, camiler, okullar, hizmet aldığınız tüm devlet binaları, halkın yaşamını kolaylaştıran hizmetler... Bunları siz yaşayanlar için yaptım ve şuan ben yokum. Siz istifade ediyor üstüne üstelik, aileme, eşime varıncaya kadar hayasızca küfür ediyorsunuz" siteminde bulundu.

Sabretmek emin bir yoldur

"Size bunu hesabını sormak bana zor mu sanıyorsunuz!" tehdidinde bulunan Kadıoğlu, "Çok kolay ama yargı gerekeni yapar. Şimdi ismimin verildiği yerlerle ilgili bu vekil laf etmiş. Bunları ben yaptım arkadaşlarım layık gördüler. Hakeza başlıca; Doğan Araslı Bulvarı, Deniz Gezmiş Caddesi, Fikri Sönmez Caddesi, Nazım Hikmet Bulvarı, Türkan Saylan Sokak, Fazıl Say Sokak, daha birçok isim ne hizmet yapmışlar bu yerleşim yerine! AK Parti Grubu olarak bu isimleri kaldırmak bize zor değildi. Ama bizim farkımız burada ortaya çıkıyor. Şimdi birileri de bir şeyler yapsın ve kimin ismini layık görürse versinler. Son olarak; Bana atfettiğiniz o çirkin yakıştırmanın ben hem dava edeni hem de mağduruyum. Sabrediyorum, zira sabretmek emin bir yoldur. Umarım bu açıklamadan sonra bana ve eşime küfreden biri ya da birileri çıkmaz" ifadelerini kullandı.

Gidin beni dava edin

Esenyut'ta yaşanan konut mağduriyeti hakkında önemli açıklamalarda bulunan Kadıoğlu, "Sürekli belli şahıslar bunlar 30 kişi civarında. İfade etmek istiyorum ki sizi dava edeceğim. Ve rica ediyorum siz de beni dava edin. Masrafınızı da ben vereceğim. Kamuoyu bilsin ki; 450 müteahhittten 10 kadarı nitelikli dolandırıcılık diyebileceğimiz, beceriksizlik ve ekonomik yetersizlik gibi nedenlerden sizlerle beraber 7 bin civarı kişinin mağduriyetine sebep olmuşlardır. Konu sizlerin ve belediye olarak bizim suç suyurusu sonucu yargıya intikal etmiş ve bu müteahhitler tutuklanmıştır. Yani konu yargıda ve siz takip ediyorsunuz. Peki bana yaptığınız o düzeysiz ithamlar doğru olsaydı benim ifadem alınmaz mıydı? Onun için beni dava edin diyorum. Edemezsiniz çünkü bu konuda haklı değilsiniz. Kime hizmet ettiğinizi de biliyorum. Çok üzgünüm ama bana hakaretlerinizden dolayı ben sizi dava edeceğim" dedi.

Bedelini ödeyeceksiniz

"Bazı müptezeller organize edilmiş siyasi saiklerle bana saldırıp duruyorlar" iddiasında bulunan Kadıoğlu, "İçlerinden biri de; Şurada şu kadar dairesi var, şu kadar dükkanı var, şu firmanın gizli ortağı gibi yaklıştırmalar yapmış. Sizleri de dava edeceğim. Umarım kaçmadan adam gibi ifadenizi verir bu dediklerinizi ispatlarsınız. Birilerine siyasi yalakalık yapmanın bedelini ödersiniz" açıklamasını yaptı.

Mahkeme kararına bakın

İstifa ettikten sonra kamuoyuna yansıyan ve çok tartışılan görüntüleri hakkında da açıklamada bulunan Necmi Kadıoğlu, "2 buçuk yıl önce istifa ederek Belediye Başkanlığından ayrıldım. O zamandan beri hakkımda yazılanlara sabrediyorum. Seviyesiz düzeyde bu itham ve yakıştırmaları bu güne kadar muhatap almadım. Artık ilgili kişiler hakkında yargıya gitmek zorunda kalacağımı ifade ediyorum. Bu yazı ve ithamlar bir yasal müdahale zorunluluğu doğurmuştur. Hakkımda bazı nahoş görüntüler servis edilmiş. Bunları neden ben görevdeyken yapmadınız? Dava ettim. Sebep olanlar cezalarını aldılar. Aklı ve vicdanı olan UYAP'a girer mahkeme kararını okur. İlgili şahıslar, bir yakınlaşma olmadığını, yazılı, sözlü ve görsel olarak beyan etmişlerdir. Bu edepsiz yakıştırmaları yayımlayan hala mahkemeden kaçıyor. Ama bulunacak" diye konuştu.