İstanbul'un Tuzla ilçesinde devam eden fabrika yangınında patlama oldu. 
Tuzla Aydınlı Mahallesi Organize Deri Yan Sanayi Bölgesinde kontrol altına alınan fabrika yangınında yakıt tankında patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle itfaiye erleri Nebi Polat ve Yusuf Tüysüz yaralandı. Yaralanan itfaiye erleri tedaviye alındı. 

TUZLA YANGININDA NELER YAŞANDI?

İstanbul'da Tuzla Organize Sanayi Bölgesi'nde bir imalathanede yangın çıktı.

Yangın çıkan bölge Sabiha Gökçen Havalimanı'na çok yakın.

ÇOK SAYIDA İTFAİYE EKİBİ SEVK EDİLDİ

Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Yangından peş peşe patlama sesleri geliyor.

İBB: CAN KAYBI YOK

İBB İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Tuzla yangıyla ilgili açıklama yaptı.

Karahan açıklamasında, "Tuzla'daki yangında can kaybı yok. Yangına 48 araç 138 personelle müdahale ediliyor" dedi. İBB tarafından yapılan bilgilendirmede de "Yangına İstanbul İtfaiyesi’nin, 13'ü Anadolu Yakası,8'i Avrupa Yakası olmak üzere21 istasyonundan 53 araç, 147 personeli ile müdahale ediliyor. İBB itfaiyesi ile birlikte, ilçe belediyelerden 14 su ikmal aracı, İSKİ'den de 3 su ikmal aracı söndürme çalışmalarında görev alıyor. Ayrıca, söndürme çalışmalarında Gebze İtfaiyesinden de 3 araç bulunuyor." denildi.

YANGININ HAVADAN GÖRÜNTÜLERİ

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor. Yangın havadan da görüntülendi.

Deri Organize Sanayi Bölgesi Deri Yan Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren bir polyesyer fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Yangın nedeniyle olay yerine Tuzla ve çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi. Zaman zaman patlamaların da yaşandığı yangının sıçraması nedeniyle alev alan itfaiye aracındaki yangın da ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü. Geniş bir alan üzerine kurulu fabrikadaki yangına müdahale eden ekiplerin çalışmaları sürüyor. Yangın havadan da görüntülendi.

PATLAYAN TANKIN GÖRÜNTÜLERİ

AYRINTILAR GELİYOR...