Beylikdüzü Belediyesi, ilçede okuma alışkanlığını geliştirmek, pekiştirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla yeni bir projeye imza attı.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi 2. Etap’ta 25 Ağustos Pazar günü saat 18:00’da düzenlenecek ve her yaş grubuna hitap edecek okuma etkinliklerinde, kitap okumayı seven ve okumaya önem veren vatandaşların bir araya gelerek sosyalleşmesi, ortak faaliyette bulunması amaçlanıyor.

Kütüphaneciler, çocuklar, ebeveynler, eğitimciler, özel kurumlar, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, yazarlar ve akademisyenlerin bir araya geleceği Toplu Okuma Etkinlikleri kapsamında ayrıca okuma atölyeleri ve söyleşiler de düzenlenecek.

Etkinlikte Kitap Bağış Kampanyası İle Sosyal Sorumluluk Bilincine Dikkat Çekilecek

Etkinlikte, katılımcıların kitaplarıyla birlikte etkinlik alanına gelmesi ve beraberinde getirdikleri kitapları istedikleri takdirde bağışlayabilecekleri “Kitap Bağış Merkezi” de oluşturulacak.

Yaşam Vadisi 2. Etap’ta etkinlik süresince Kitap Bağış Merkezi’ne bırakılacak kitaplar Beylikdüzü Belediyesi Kütüphane Şefliği tarafından ihtiyaç sahibi okul kütüphanelerine gönderilmek üzere tasnif edilerek değerlendirilecek.

TARİH: 25 Ağustos Pazar

SAAT: 18.00

YER: Beylikdüzü Yaşam Vadisi 2. Etap

ADRES: Adnan Kahveci Mahallesi Davutpaşa Cad. Park Teras AVM Yanı Beylikdüzü / İstanbul